Голова Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі розповів про корупцію під час розмитнення автомобілів. Як приклад, навів історію на Волинській митниці.

Про це він сказав в прямому ефірі ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» .

«Спіймали на Волинській митниці — 700 тис. доларів. Виявляється, це мало, тому що в тиждень тільки на тій митниці від розмитнення машин заробляють 1,2 млн. Просто були вихідні — вони не заробили. 700 тис. спіймали випадково — мабуть, якісь-то служби не домовилися. Пропонували, щоб натиснути на одну кнопку — і все закінчилося» , — говорить Саакашвілі.

Він вважає, що Мінфін і його глава Сергій Марченко можуть бути причетні до цих схем.

«Міністерство фінансів надсилає лист: Україна — суспільна держава. Це суперечить Стамбульській конвенції« і ще якійсь конвенції. Таку ахінею прислали, що і другокласник не напише! Цей міністр Марченко, який, я впевнений, має частку в цьому. Інакше неможливо такі речі робити«» , — підсумував Саакашвілі.

Нагадаємо, раніше Михайло Саакашвілі назвав міністра фінансів Сергія Марченка «козявкою і нікчемою». Про це Саакашвілі написав на своїй сторінці в Facebook.

Таким чином він відреагував на інтерв’ю Марченка виданню LB, де той назвав Саакашвілі шулером з великої дороги.

«Шулер з великої дороги, це приїжджий гастрабайтер. Він приїхав, щось спробував зробити, якісь ідеї, що не зайшли, і зараз він намагається звинуватити в своїх проблемах когось іншого. Вибрав мене. Я не буду це терпіти. Тому, я говорю, що умовний товариш С, покажи, що ти можеш, ти в Україні вже показував в губернаторстві і зараз ти просто намагаєшся роздувати мильну бульбашку. Ти фейк, ти фейкова історія, тебе підживлюють просто інформаційно, тому, що чомусь вважається, що тебе повинні носити на руках. Ось я його хочу запитати, через вас, хто він такий і що він зробив для України, що він дозволяє собі мене, як міністра фінансів в чомусь звинувачувати?» – заявив міністр.

Голову виконкому Нацради реформ образили слова Марченка.

«Хто такий Саакашвілі, знає весь світ. Хто такий Марченко, знають тільки контрабандисти. З ним добре знайомі всі кришувальники тіньових схем, скрутчики, директори конвертаційних центрів і всі, хто займаються розкраданням українського бюджету. У нас просто різні кола знайомств, які перетинаються тільки там, де я стежу, щоб не розікрали український бюджет, а цей тип зі своїми подільниками його активно розкрадають. Марченко, схоже, вважає, що я ще недостатньо досяг у житті, щоб коментувати результати роботи цілого міністра фінансів, але не вважаю за потрібне опускатися до його рівня, доводячи, що я чогось, на відміну від нього, вартую. Це безглуздо», – написав Саакашвілі.

Він заявив, що вважає роботу Марченка на посаді «вкрай паскудною», і додав, що буде клопотати про його звільнення.

«Я не розумію, чому його терпить президент Зеленський. Наявність такого суб’єкта повністю компрометує президента України і Адміністрацію президента. Я вже говорив це президенту Зеленському та буду повторювати знову», – написав Саакашвілі.