Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з французьким колегою Еммануелем Макроном. Про це він написав у Twitter.

Продовжив діалог з Еммануелем Макроном. Поінформував про ситуацію на фронті, ядерний тероризм РФ на ЗАЕС. Подякував Франції за вагому оборонну підтримку. Обговорили посилення макрофінансової допомоги Україні та виклики у сфері продовольчої безпеки. Маємо збільшувати санкційний тиск на РФ”, – написав Зеленський. Крім того, Президент України Володимир Зеленський розповів, що мав телефонну розмову з прем’єркою Данії Метте Фредеріксен.

“Подякував за результативну зустріч міністрів оборони та новий пакет допомоги від Данії. Відзначив лідерство Данії у відбудові Миколаївщини. Обговорили й нарощування фінансової підтримки України та посилення санкцій щодо РФ”, – зазначив Зеленський. 

Зазначимо: днями про війну в Україні говорили Борис Джонсон та Еммануель Макрон. Вони домовилися допомагати нашій державі стільки, скільки буде потрібно. Лідери наголосили, що важливо не допустити втому Заходу від війни в Україні. Макрон та Джонсон заявили, що допомога їхніх країн українським військовим “вносить значний вплив” у протистоянні росії.

Вони погодилися з тим, що зусилля Великої Британії та Франції з підготовки та оснащення українських військ мали значний вплив на війну, – йдеться у повідомленні CNN. Лідери наголосили на важливості недопущення втоми Заходу від війни в Україні. Джонсон та Макрон також обговорили інші питання. Зокрема продовольчу кризу, яка виникла через російську агресією проти України.

Раніше Президент Франції Еммануель Макрон назвав Росію “однією з останніх імперських колоніальних держав” у сучасному світі, говорячи про її війну проти України. На брифінгу спільно з президентом Беніну, в рамках свого африканського турне, Еммануель Макрон порівняв вторгення Росії в Україну з імперськими війнами минулих сторіч.

“Це війна за території, які, як досі думали, вже зникли з європейського континенту. Це війна, як на початку ХХ, у ХІХ сторіччі”, – сказав Макрон, зауваживши, що африканські народи самі мали такий досвід.Росія – одна з останніх колоніальних імперій… і вирішила вторгнутися у сусідню країну щоб відстоювати свої інтереси” – заявив Макрон.

Також президент Франції запевнив, що країна має ресурси для допомоги Україні та підтримки союзників. Макрон зазначив, що потрібно бути готовим до затяжного конфлікту, а “літо і початок осені будуть, безумовно, складними”.

“Францію не атакували на її землі. Вона має ресурси, щоб допомогти Україні, захистити себе і допомогти союзникам. Що ми повинні робити – то це продовжувати інвестувати в наші запаси зброї та військові спроможності”, – сказав він.

Французький президент наголосив, шо “в нас є готова армія, ми багато в ній налагодили”. Коментуючи перспективи війни в Україні, Макрон зазначив, що потрібно бути готовим до затяжного конфлікту, а “літо і початок осені будуть, безумовно, складними”.

“Скажу, що війна триватиме, але Франція завжди матиме змогу допомогти Україні”, – додав він.

Також Макрон закликав Францію мобілізуватися, щоб підготуватися до ймовірного сценарію нестачі енергії цієї осені, оскільки Росія використовує скорочення поставок до Європи як зброю у своїй війні з Україною. Виступаючи з нагоди національного свята Франції, Макрон сказав, що частина цієї мобілізації залучатиме французьких споживачів і підприємства до зменшення споживання енергії.

 “Нам потрібно підготуватися до сценарію, коли доведеться обходитися повністю без російського газу”, — сказав він.

Він зазначив, що найближчим часом представить детальний план стримування енергоспоживання. Макрон також сказав, що у світлі вторгнення Росії Франції необхідно продовжувати зміцнювати свою армію, прискорити виробництво нової військової техніки та поповнити свої запаси боєприпасів.