У період президентства Петра Порошенка були підозри про його домовленості з нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, заявив політолог Володимир Фесенко.

“Якщо раніше підставою для таких підозр служили тільки публікації в ЗМІ, то зараз – і оприлюднені аудіозаписи телефонних розмов з голосами, схожими на голоси Медведчука і на той момент куратора України в Кремлі Владислава Суркова. Ці переговори також побічно підтверджують наявність контактів між Порошенком і Медведчуком”, – підкреслив він у коментарі Радіо Свобода.

Експерт не виключає, що сприяння Медведчуку з боку Порошенка носило “цинічний, політтехнологічний характер”.

“Медведчук потрібен був Порошенку. Він був потрібен як прямий контактер з Путіним, тому Медведчук виявився не так просто в Тристоронній контактній групі по Донбасу, він став офіційним представником в гуманітарній підгрупі”, – нагадав він.

Політолог також зазначив, що Порошенко намагався використовувати Медведчука для прямих неофіційних контактів з Володимиром Путіним.

“По нафтопродуктопроводу, який якраз при Порошенку перейшов під контроль Медведчука в результаті сумнівного судового рішення, можливо, також були якісь домовленості між Порошенком і Медведчуком. Ми не знаємо, чи отримував свою частку в цьому бізнесі Порошенко, в чому його дорікають деякі опоненти, але це цілком можливо. У будь-якому випадку, якась співпраця між Порошенком і Медведчуком безсумнівно була, але з обох сторін вона носила дуже цинічний характер. Вони потрібні були один одному”, – додав Фесенко.

Окрім співпраці з Медведчуком Порошенку також закидають причетність до викрадення у Молдові українського судді Чауса. Правда експрезидент України вирішив переключити увагу суспільства з цієї теми на скандальні вибори на Прикарпатті.

Так про це різко висловився екснардеп Сергій Лещенко.

“Поділяю загальну стурбованість тим, як пройшла виборча кампанія та підрахунок голосів на 87 окрузі. Не поділяю тільки те, як цю історію взяли на озброєння в штабі Порошенка. Він не має морального права навіть казати вголос словосполучення “фальсифікація на виборах”, бо його політична кар”єра в 1998 року почалася з ще більш брутальної історії.

Порошенко тоді балотувався паралельно по списку Медведчука СДПУ(о) та по округу №12 у Вінницькій області. В підсумку, Порошенко став депутатом по мажоритарці, набравши на… 58 голосів більше, ніж його конкурент. При 4 тисячах недійсних бюлетенів. Конкурент Порошенка теж дуже багато скаржився на фальсифікації, судився, але не зміг нічого вдіяти проти кандидата від влади.

Порошенко є гіперактивним навколо 87 округу. При тому, що його партія знялася з перегонів. Та й сам Порошенко нещодавно за рахунок ще брудніших махінацій завів у депутати Сергія Березенка по округу в Чернігові.

Тоді чому така активність? Порошенко прагне переключити медійну увагу з викрадення в Молдові судді Чауса. Того, нагадаю, рятували від НАБУ, вивізши з України за підробленими документами в результаті спецоперації за участі начальника охорони президента Порошенка Федорова, ГУР МО та депутата Грановського. Фактично, Чаус є ключовим свідком проти Порошенка. Тому зараз думки Петра Олексійовича займають точно не вибори на Прикарпатті, не дзвінок Байдена Зеленському, а те, що може розповісти Чаус на допиті. Якщо буде живий”.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.