Про те, чи має український мирний план щодо Донбасу майбутнє, розповів військовий експерт Юрій Кочевенко в ефірі каналу “Україна 24”, відповідаючи на репліку ведучої про те, що президенти України вірять в його успіх.

“Ні, не вірять. Вони розуміють, що треба щось пропонувати, треба гравати якусь гру, цільова аудиторія якої не в Україні, тим більше не на окупованих територіях, вона більше у Вашингтоні, Брюсселі та Берліні – демонструвати, шо ми в активному діалозі, щось пропонуємо. Насправді все це ілюзія, щоб не сказати слово маячня”, — сказав він.

Експерт порівняв ситуацію на Донбасі з конфліктом у Нагірному Карабасі.

“Повертаючись до Карабаху. Що нам говорить досвід Азербайджану. По-перше, не можна повернути окуповані території виключно дипломатичним шляхом, не існує такого в історичній практиці. Воєнна складова має бути обов’язково, до неї треба готуватись. По-друге, не можна лише воєнним шляхом. Потрібна підтримка союзників, потрібна сприятлива міжнародна ситуація і, власне, чіткий план дій.

Те, про що ми зараз говоримо – це ілюзія. Ніколи Росія свої війська не виведе, навіть якщо ми уявимо якусь фантастичну ситуацію, якби це відбулося – Україна не може, не встигне просто організувати вибори 31 березня. Це ще одна ілюзія”, — сказав він.

Раніше радник української делегації у Тристоронній контактній групі Олексій Арестович оцінив шанси плану України на успіх.