Росіяни в окупованому Маріуполі погрожують місцевим депортацією після Нового року. Схоже, окупанти активно готуються до того, що ЗСУ скоро прорвуться в місто. Не секрет, що якщо нам вдасться  прорвати оборону – це вже створить передумови для прямого проходу в район Маріуполя. Події та настрої, що ширяться серед окупантів, найбільш влучно описується іронічним висловом «никакой паники нет».

В останні тижні на фронті дійсно спостерігається пожвавлення. Українські війська, попри жахливі умови, активно знищують ворожі тили, склади і логістику, а також проводять розвідку боєм на різних ділянках. А локальні атаки та концентрація сил на різних напрямках спрямована саме на те, щоб заплутати противника в тому, де буде нанесений основний удар. Схоже, не даром окупанти в Маріуполі почали метушитися.

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко поділився деталями.

«Ситуація в місті критична» , — сказав Андрющенко.

Він додав, що росіяни загрожують місцевою депортацією після Нового року. Розглядають три варіанти. Один — в Україну через кордон з Сумською областю, другий — до Білорусі, третій — до країн Балтії. В останньому випадку українці будуть використовуватись для створення міграційної кризи. Можливо, до них домішають мігрантів з Палестини.

«Вони залізницю до Маріуполя ще не добудували. Однак, ймовірно, вже навесні дорога буде готова. Міст уже майже збудований. Переміщення ворога через Маріуполь стандартні — на Бердянськ та Токмак”, — наголосив Андрющенко.

Також йдуть 20-тонні фури на Новоазовськ. Зрозуміти, що в них дуже важко.

«Останні 2-3 тижні ми спостерігаємо абсолютно нові підрозділи, які заходять із Росії. Вони значно помолодшали. Раніше вони були різного віку. Зараз — до 35 років. Багато хто з них пояснює, що пішли воювати, бо їм потрібно платити кредити. Мародери активно грабують квартири у Маріуполі. Мародерство зростає”, — резюмував Андрющенко.

За його словами, з Бердянського напряму окупанти перекинули щонайменш 10 вантажівко з БК, які супроводжували правоохоронці.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях

«Військові переміщення не зупинились через мегашторм. Щонайменш 10 вантажівко з БК та «мотлохом» у супроводі військової поліції вказує на перекидання саме пірозділу», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, як зазначив Андрющенко, знову спостерігається збільшення колон паливозаправників.

Додамо, що нещодавно стало відомо про напрямок, який відкриє шлях до Маріуполя.

Так, на південному напрямку ЗСУ утримують  стратегічну ініціативу. Безперечно, йдеться про те, що ми не обмежуємося жодним чином тільки двома вже відомими напрямками – Бердянським та Мелітопольським.

Про це сказав військовий експерт Сергій Грабський.

За словами фахівця, у разі прориву фронту ми виходимо на напрямок Волновахи. Це досить важливий залізничний вузол, а вся логістика російської армії базується на залізницях. Якщо нам вдасться там прорвати оборону і вийти саме на цей напрямок – це вже створить передумови для прямого проходу в район Маріуполя.

«Ситуація полягає в наступному: немає особливого значення, де ми вийдемо на узбережжя Азовського моря. Задача наша з виходом на узбережжя Азовського моря – перерізати сухопутний коридор. Де це буде здійснено: чи це буде в районі Мелітополя, чи це буде в районі Бердянську, чи в районі власне Маріуполя – для нас на першому етапі цієї наступальної операції немає особливого значення», – зауважив Грабський.

Та додав, що далі ми вже будемо просто дробити й знищувати російський південний фронт, який буде приречений.

«Така оптимістична картинка… але вона сьогодні має права на існування, виходячи з того, що ми маємо», – підсумував Грабський.

Не варто забувати, що російські окупанти в тимчасово окупованому Маріуполі взялись проводити так звані зачистки. Радник мера міста повідомив, що окупанти намагаються знайти представників українського підпілля.

Зокрема, вороги закривають села на в’їзд та виїзд. Після цього ходять вулицями з перевірками. Вони обшукують будинки, допитують людей, перевіряють телефони. Як тільки знайдуть щось підозріле, одразу вилучають.