Робоча група, яка діє в межах комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки, розробила два нових законопроєкти щодо мобілізації в Україні. Як повідомив член комітету, Федір Веніславський, в коментарі для українських ЗМІ, один із них спрямований на соціальний захист військових, а інший має на меті вдосконалення самого процесу мобілізації та виконання військової служби.

«Стосовно соціального захисту, то передбачається системно врегулювати питання, пов’язані з відпустками, у тому числі тих, хто повернувся з полону, при народженні дитини та інше. Наприклад, пропонується нова додаткова відпустка із збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів військовослужбовцям, яких звільнено з полону.», — пояснив Веніславський.

А що ви думаєте з цього приводу? Ставте лайк та пишіть свої думки у коментарях.

Крім того, Веніславський зазначив, що влада хоче законодавчо закріпити права військових на демобілізацію.

«В парламенті обговорюється ідея демобілізації військових протягом 18 чи 36 місяців безперервної служби, проте поки це на рівні обговорення та остаточного рішення з цього приводу немає», — зазначив парламентар.

Нагадаємо, українські військовослужбовці-строковики, у яких завершився термін служби, будуть демобілізовані. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов.

«Що стосується мобілізації людей, які проходили строкову службу, то на засіданні Ставки президент підняв це питання і попросив, і військові погодилися, що найближчим часом ці люди будуть демобілізовані. Відбудеться цей процес», — сказав Данілов.

При цьому ті строковики, у яких закінчився термін служби, за бажання можуть залишитися в армії на контрактній основі.