На Куп’янському напрямку російські окупанти намагаються заблокувати з півночі підхід до річки Оскіл, щоб ускладнити дії Сил оборони України. Про це в ефірі українського телеканалу сказав військовий експерт Сергій Грабський.

Наразі на Куп’янському напрямку тривають активні бойові дії.

“Ми розуміємо, що противник має сувору необхідність продовжувати наступ там. Чому? Тому що з наближенням до Куп’янська вони мають можливість ніби заблокувати з півночі ось цей підхід до річки Оскіл, тобто створити передумови для подальшого просування наступу і для того, щоб серйозно ускладнити питання забезпечення нашого угруповання, яке діє на лівому березі Осколу. Тому противник буде продовжувати, і вони тиснуть на кількох ділянках фронту, зокрема в районі Лиману Першого. Вони тиснуть на наші війська, і ми здійснюємо тактичний відхід. Це треба говорити відверто”, — сказав Грабський.

Він наголосив, що росіяни перекидають туди нові мобілізовані сили, які дають змогу підтримувати високий темп операцій.

“У принципі, алгоритм дій російських окупантів на Куп’янському напрямку не дуже відрізняється від того, що ми бачимо на інших ділянках фронту, зокрема в Авдіївці або в Бахмуті… І такий алгоритм дій буде спостерігатися й надалі — допоки ресурси супротивника не вичерпаються, до цього, вибачте, ще дуже далеко”, — сказав військовий експерт.

Водночас Грабський зазначив, що фактор погоди зараз не особливо впливає на темп ведення бойових дій, які ведуться у форматі невеликих маневрових піхотних груп за підтримки артилерії.

Також Грабський розказав, що російські окупанти застосовують алгоритм, який дозволяє їм просуватися на фронті ціною колосальних втрат. Він зазначив, що больового порогу втрат для окупантів немає.

“Можна сказати, що росіяни зрозуміли той алгоритм, який дозволяє їм просуватися. Вони це протестували на прикладі Бахмута, куди кидалися в бій навіть не регулярні частини, а підрозділи приватної військової компанії. І вони зрозуміли, що така тактика дає результат. Ви розумієте, для всього цивілізованого світу, для людей, які дотримуються принципів здорового глузду, є поняття “больовий поріг втрат”. Для російських окупантів, для військово-політичного керівництва Кремля такого больового порога немає. І вони кидатимуть війська доти, доки вони можуть це робити, доки в них будуть ресурси. Знаєте, перебуваючи в якійсь такій ейфорії, що їм щось вдається, вони шалено кидають у бій дедалі більше й більше сил та засобів, маючи можливість накопичувати ці ресурси, маючи можливість перекидати їх на фронт та вводити в бій”, — сказав військовий експерт.

В свою чергу начальник 15-го мобільного прикордонного загону «Сталевий кордон» Іван Шевцов розповів, що кількість російських атак на Куп’янському напрямку щодня скорочується.

Якщо на сусідній Лиманській ділянці фронту протягом 27 листопада було 13 боїв, то на Куп’янському армія РФ атакувала тричі.

Скоротилася і кількість обстрілів. За минулу добу, 27 листопада, на цьому напрямку відбулося 238 артилерійських обстрілів українських позицій. Це менше, ніж добою раніше, коли було зафіксовано близько 700 обстрілів. Експерт припустив, що можливо російські війська накопичують боєприпаси, щоб навпаки наростити кількість обстрілів.

Ситуацію на Лимано-Куп’янському напрямку військовий називає стабільно напруженою. За даними Шевцова, російські війська на Куп’янському напрямку хочуть вийти на лівий берег річки Оскіл, щоб зайняти Куп’янськ і Куп’янськ-Вузловий, а на Лиманському напрямку — вийти на адмінкордон Луганської області.