Радник нинішнього прем’єра із земельних питань Олексій Мушак викрив Юлію Тимошенко в тому, що вона, будучи при владі, всіляко відстоювала ідею ринку землі. Однак в опозиції різко змінила свої погляди. Тимошенко, в свою чергу, назвала Мушака лобістом найбільшої аграрної корпорації України.

В ефірі у Савіка Шустера виникла гаряча перепалка між головою партії “Батьківщина” і завзятою противницею лібералізації ринку землі Юлією Тимошенко і радником прем’єр-міністра Олексія Гончарука з питань земельної реформи Олексієм Мушаком.

Мушак викрив Тимошенко в тому, що коли вона була прем’єром, то подала законопроект про ринок землі, в якому ні слова не було про захист фермерських господарств. За цим законопроектом іноземці могли безпосередньо скуповувати землю без обмежень.

“Давайте тоді говорити правду, що коли ви були при владі, ви як би хотіли ринок землі. Той же самий приклад Медведчук, Шуфрич та інші. У 2001 році, коли вони були при владі, вони хотіли ринок землі і за це голосували … Ви коли були при владі, то все окей, а коли в опозиції, то колосальна проблема “, – заявив Мушак, звертаючись до Тимошенко.

Поки Мушак її намагався викрити в маніпулятивному підході, Тимошенко вивчала документ, який він їй дав, і в якому нібито містилися всі ці земельні “вольності”.

Спочатку вона заявила, що під документом стоїть не її підпис.

“Однак не в цьому питання. Питання в іншому. Дивіться, про ринок землі, це мова йде не про сільськогосподарську землю. Про ринок землі, це, в тому числі, щодо сільськогосподарської землі, і на сьогодні Земельний кодекс, який прийнятий ще з 2000-х років, дає відповідь на питання, що не є сільськогосподарською землею може продаватися посольствам, може продаватися будь-яким іноземним інвесторам. Сільськогосподарська земля в Земельному кодексі чітко було записано, що іноземцям продаватися не може “, – виправдалася Тимошенко.

Крім того вона заявила, що саме з її ініціативи всі попередні роки тривав мораторій на продаж землі. І що якби не принципова позиція її політичної сили, українські чорноземи давно були б продані, як це сталося свого часу з продажем промислових підприємств. Розповівши про свою роль в збереженні народного надбання, Тимошенко пішла в наступ на Мушака.

“Людина, яка зараз біля мене стоїть (мався на увазі Мушак), представляє найбільшу агромонополію України. Він представляє фірму” Кернел “, що має 600 тисяч гектарів землі в своєму управлінні. І ця людина багато років, багато років відстоює продаж сільськогосподарських земель”, – підкреслила Юлія Володимирівна.

Далі їх суперечка вже більше стала нагадувати геніальний закадровий текст з “Діамантової руки” – гра слів з використанням місцевих ідіоматичних виразів”.

Правда, ідіом не було, але що-небудь розібрати в цьому змаганні красномовства вже було важко.