Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що між депутатами було досягнуто домовленостей щодо ухвалення законопроєкту про ринок землі.

Лідери всіх парламентських фракцій і депутатських груп підписали меморандум про спільну підготовку до другого читання законопроєкту про ринок землі. Про це заявив голова Верховної Ради Дмитро Разумков в ефірі “Свободи слова ” Савіка Шустера” на телеканалі “Україна” 20 грудня.

За його словами, ухвалення цього законопроєкту відбуватиметься чітко за регламентом.

Разумков зазначив, що станом на 19 грудня комітет не розглянув понад 200 поправок до законопроєкту. Також він додав, що розгляд проєкту закону спочатку планували на листопад.

Лідер партії ВО “Свобода” Олег Тягнибок заявив, що наступні засідання аграрного комітету було призначено на свята.

“Регламентний комітет призначив на 26-го, 27-го, 28 грудня засідання аграрного комітету, можу документ вам показати, далі 2-ге, 3-тє, 6-те, 8-ме, 9-те, 10 січня. Хто там на свята буде працювати?” – обурився Тягнибок

Разумков жорстко відповів, що в порядку ухвалення законопроєкту було досягнуто домовленостей з усіма політичними силами, було дано розпорядження комітету й на засіданні будуть представники всіх фракцій і депутатських груп, які презентують свої правки. І якщо потрібно буде, то працюватимуть і на свята – підкреслюють джерела.

Голова парламенту додав, що, відповідно до попередньої позиції, обсяг продажу землі в одні руки може становити 10 тис га, проте є пропозиція і про менший обсяг.

Також, спікер Ради наголосив: “З приводу прийняття ринку землі – це не може бути швидким процесом”. Голова Ради пояснив, що треба зробити ще кілька важливих кроків. Зокрема, він згадав про те, що треба:

Привести до ладу реєстри.

Захистити власників землі від рейдерства.

Розібратися з державною землею, яку “обробляють іноді за корупційними механізмами”.

Ми говоримо про прийняття цього закону, але це не означає, що після його прийняття він почне працювати. Він почне працювати лише наприкінці 2020 року. Треба допрацювати ще багато реформ. На це відведено час, – підсумував голова ВРУ.