Апеляцію адвокатів Януковича залишили без задоволення – Верховний Суд не вніс зміни у вирок експрезиденту Віктору Януковичу у справі про державну зраду.

6 грудня  судді оголосили рішення щодо касаційних скарг адвокатів.

Вони постановили залишити без змін вирок Оболонського райсуду Києва від 24 січня 2019 року, а також ухвали апеляційних судів.

Суд ухвалив вирок Оболонського райсуду Києва, ухвалу Київського апеляційного суду стосовно Януковича Віктора Федоровича залишити без зміни, а касаційні скарги залишити без задоволення. Постанова є остаточною та оскарженню не підлягає,– оголосив головуючий суддя.

Під час засідання ВС розглянув заяву Віктора Януковича про відмову від адвокатів, а також клопотання про відвід одного з суддів – Миколи Мазура. У цьому відмовили.

Президент-втікач хотів відмовитись від державного адвоката та платних. Як аргумент він використав те, що шукає адвоката, який би продовжував його захищати під час розгляду касаційних скарг. Суд, своєю чергою, просили оголосити перерву у розгляді на час пошуків нового захисника.

За інформацією 24 каналу, засуджений за держзраду Янукович заявив, що розглядає “альтернативний варіант” своєї участі у процесі і начебто навіть звернувся до посольства України, аби отримати український закордонний паспорт.

Адвокат Віталій Сердюк на своїй сторінці в фейсбук написав, що адвокатів відкликали “через неможливість забезпечити права на захист”.

Він пояснив це тим, що тепер його клієнт хоче сконцентруватись на позовах до міжнародних інстанцій, зокрема, Європейського суду з прав людини, а також справах щодо Майдану.

Нагадаємо, 17 листопада 2021 року в Офісі генпрокурора повідомили про завершення досудового розслідування стосовно Януковича і дев’ятьох колишніх високопосадовців, які 18-20 лютого 2014 року організували силову протидію мітингувальникам у центрі столиці.

“Підозрюваним інкриміновано організацію здійснення з 18 по 20 лютого 2014 року у складі злочинної групи незаконного перешкоджання проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій, перевищення працівниками правоохоронних органів влади та службових повноважень, умисних убивств і скоєних замахів на вбивства, а також організації терористичного акту”, – інформує Офіс генпрокурора.

У рамках кримінального провадження розслідувано понад тисячу епізодів злочинних дій. Матеріали провадження налічують більше ніж 1500 томів.