Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку, мають частковий успіх у районах західніше Роботиного Запорізької області.

Про це повідомив речник Генерального штабу Збройних сил України Павло Ковальчук під час телемарафону «Єдині новини».

“Сили оборони України продовжують наступальну операцію на Мелітопольському напрямку. Мають частковий успіх у районах західніше Роботиного Запорізької області”, — сказав Ковальчук.

Він зазначив, що на Бахмутському напрямку противник безуспішно намагався відновити втрачене положення в районі Андріївки Донецької області. За його словами, Сили оборони продовжують штурмові дії південніше Бахмута, мають частковий успіх у районах Кліщіївки та Андріївки, завдають ворогу втрат у живій силі та техніці, закріплюються на досягнутих рубежах.

Також Ковальчук поінформував, що у зоні відповідальність ЗСУВ “Таврія” на Авдіївському напрямку Сили оборони відбили всі атаки ворога в районі Первомайського Донецької області. Противник здійснив понад 10 невдалих атак у районах Мар’їнки та Красногорівки Донецької області.

Речник Генштабу зауважив, що на Шахтарському на Запорізькому напрямках окупанти наступальних дій не вели.

У зоні відповідальності ЗСУВ “Хортиця” на Куп’янському напрямку противник також наступальних дій не вів.

На Лиманському напрямку Сили оборони відбили 10 атак противника в районі населеного пункту Макіївка Луганської області.

Варто зазначити, що контрнаступ Збройних Сил України зайшов не так далеко, як цього хотіли навіть в Україні. У Сил оборони є ще шість-вісім тижнів, коли можна буде продовжувати наступ.

Про це повідомив представник адміністрації Джо Байдена Джон Кірбі на брифінгу.

«Це все ще запекла боротьба на двох основних напрямках: одна — в районі Донбасу і друга — на півдні, це південь Запоріжжя», — розповів він.

За його словами, для настання є ще кілька тижнів сприятливих погодних умов.

«Час — не наш друг. У нас є ще шість-вісім тижнів гарної погоди, перш ніж обидві сторони, чесно кажучи, важко боротися. Ми хочемо бути впевнені, що скористаємося цим», — зазначив Кірбі.

При цьому він вказав, що будь-яка відмова в допомозі «не піде на користь» Україні.

Крім того, колишній міністр оборони Великої Британії Бен Воллес заявив, що контрнаступ України йде успішно.

«Прошепочіть це, якщо потрібно. Насмілюйтеся думати про це. Але відстоювати це треба. Контрнаступ України йде успішно», — написав він у своїй колонці для The Telegraph.

За його словами, повільно, але вірно ЗСУ проривають російські рубежі.

«Іноді двір за двором, іноді село за селом, але Україна набирає обертів і йде вперед», — додав він.

Ексміністр заявив, що спершу західний істеблішмент сумнівався у здатності українців захистити свою країну від російського вторгнення. Коли ж їм довели, що вони помилилися, вони переключили свій песимізм на контрнаступ.

Воллес підкреслив, що з літа Україна знову вчиться на ходу. Її війська адаптують тактику, засвоюють уроки і максимально використовують те обладнання, яке їм дав Захід.

Нагадаємо, що командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський заявляв, що масштабний прорив у контрнаступі розпочнеться після того, як Сили оборони деокупують Токмак Запорізької області. Він також підкреслив, що Токмак є метою-мінімум для українських військовослужбовців.

«Токмак — це мета-мінімум. Загальна мета — дістатися до наших державних кордонів», — заявив Тарнавський.