Якщо вірити прогнозу голови української розвідки Кирила Буданова,  у 2023 році Україна вийде на державні кордони 1991 року. Однак, на думку військового експерта Олега Жданова, це може й не означати повне завершення війни, свою думку він озвучив на стрімі.

Річ у тім, якщо Владімір Путін і його режим утримають владу в Росії, то вихід на кордони 1991 року означатиме лише припинення гарячої фази війни. 

За словами військового експерта, в такому разі Україна зупинить наступальні дії. Однак країна-агресорка, ймовірно, не припинить завдавати ударів по наших територіях.

Буде варіант Ізраїлю – будемо оборонятися на своїй території,– пояснив Жданов.

Тож нашій державі доведеться купувати та виробляти озброєння, яке зможе захистити нас від атак російських загарбників, наприклад, залізний купол. Крім того, вздовж кордону треба буде встановлювати системи протиповітряної та протиракетної оборони, щоб закритися від Росії.

“Цілком ймовірно, що до літа 2023 року або в першій половині 2023 року ми зможемо цю гарячу фазу закінчити”, – підсумував військовий експерт.

Своєю чергою спікер Східного угруповання військ Збройних сил України Сергій Череватий розповів про ситуацію на найзапекліших ділянках фронту – Авдіївському та Бахмутському напрямках. За його словами, українським бійцям вдалося знищити головний кістяк окупантів.

За його словами, ЗСУ вибудували потужну оборону, яку росіяни не можуть прорвати вже декілька місяців. Про це Череватий розповів у ефірі телемарафону.

Речник зазначив, що українські військові не мають наміру відступати на цих напрямках, оскільки це допустимо виключно для уникнення великих втрат, як це було, наприклад, під Сєвєродонецьком або ж Лисичанськом.

“Головний наш план на цьому Авдіївському і Бахмутському напрямках – максимально вимотати противника, що ми щодня успішно робимо, завдати йому непоправні втрати і це теж робиться щодня. Значний кістяк професійних збройних сил росії можна сказати вже винищений”, – вказав він.

Череватий додав, що зараз рф поновлює позиції мобілізованими окупантами. Минулої доби останні прибули до Донецької області, ще 3 тисячі були відправлені до населеного пункту Ялта.

“Вся практика останніх місяців показує, що в плані нанесення шкоди, знищення ворога у нас неймовірна перевага над ним. Ми набагато технологічніше працюємо, використовуємо нову техніку і технології”, – зауважив Череватий.

Той факт, що ситуація на Бахмутському напрямку дуже важка підтвердив командир батальйону “Свобода”, майор Нацгвардії ПЕТРО КУЗИК. В розмові з Апостроф TV він розповів, що росіяни вирішили за будь-яку ціну взяти Бахмут до зими. 

Ворог великими силами постійно штурмує позиції українських військових, несучи колосальні втрати. Але окупанти не зважають на життя людей та навіть розстрілюють своїх за бажання здатися у полон або ж за відмову виконувати завдання. На жаль, ситуація в українських бійців теж доволі важка. Через інтенсивні бої швидко витрачаються боєприпаси, окрім цього нашим військам потрібне поповнення живою силою.

Ситуація важка. Йдуть серйозні бої, ворог постійно штурмує. Очевидно, росіяни визначилися з напрямком атаки та планують взяти Бахмут до першого грудня будь-якою ціною. Вони задіюють всі наявні ресурси, штурмують місто з усіх боків по 10 разів на день, вночі по 7-8 штурмів, постійні авіаудари. Бої йдуть за кожен кущ, за кожну посадку, і я не перебільшую.

Інколи їхні підрозділи десь можуть увійти, але їх збивають наші опорники, десь ми наступаємо, потім знову авіаудари, танки, піхота. Все це перетворилося у суцільний штурм. Біля Бахмута все завалено трупами окупантів. Спочатку вони їх пробували забирати, а зараз вже просто знімають з них теплий одяг та вдягають на себе.

Погодні умови ускладнюють роботу, скрізь болото, місцевість така, що важко підвозити боєкомплект, грузне вся техніка, важко евакуйовувати поранених. А оскільки це все відбувається у режимі нон-стоп, то все дуже серйозно. Плюс в окопах зараз по коліна води, але хлопці це все мужньо витримують. Захисники Бахмуту – це просто фантастичні люди, вони стоять стіною.

По нашому напрямку за день росіяни втрачають до сотні людей. Але їх це не зупиняє. Один з полонених розповідав, що скільки б втрат в них не було, на наступний день їм привозять таку саму кількість людей. Тобто їм байдуже на втрати, їм важливо взяти Бахмут, очевидно, до зими.