Як переконаний член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, Росія зазнає невдач на фронті, а тому може вдатися до звичного шантажу. Існує загроза підриву Запорізької АЕС та заводу “Кримський титан”.

За його словами, після підриву Каховської ГЕС не можна виключати найгірший сценарій розвитку подій.

“Ми бачимо, що ворог не зупиняється перед будь-якими актами тероризму і геноциду проти українського народу. Росія звикла підіймати ставки і використовувати мову погроз”, – зазначив Веніславський.

Оскільки ядерні погрози Росії стосуються не лише України, а й інших країн, важлива їхня згуртованість. Світ повинен продемонструвати стійкість до шантажу країни-агресорки, яка може вдатися до провокацій не лише на ЗАЕС.

Так, останніми тижнями нагнітається ситуація і на заводі “Кримський титан”. Підрив цього підприємства може також загрожувати тривалими наслідками для екології.

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко називає загрозу підриву “Кримського титану” реальною. І вона може бути елементом стратегії, яка спрямована на відбиття можливого наступу Збройних сил України.

“Крім того, що вони протидіють нам на Запорізькому напрямку, росіяни захопилися організацією оборони Олешок, південної частини Херсонської області і так далі, тобто вони фактично посилюють оборону Криму. Видно, що вони дуже бояться того, що ЗСУ скоро з’являться біля півострова”, – зазначив він у розмові з РБК-Україна.

Тому на першому етапі може бути шантаж, на другому – при наближенні українських військ до Криму звинуватити їх у влучанні в небезпечний об’єкт та спровокувати викид небезпечних речовин.