Президента Єврокомісії Жан-Клода Юнкера терміново госпіталізували.

Про це повідомила прес-служба Єврокомісії.

“Президент Єврокомісії Юнкер скоротив свою відпустку в Австрії з медичних причин. Його переправили в Люксембург, де йому буде терміново проведена холецистектомія (хірургічне видалення жовчного міхура)”, – йдеться в повідомленні.

Коли пройде операція і як стан глави ЄК оцінюють лікарі, не уточнюється.

Наступного тижня Юнкер повинен брати участь в саміті країн G7, який пройде у французькому Біарріце. Повідомляється, Юнкер і раніше мав проблеми зі здоров’ям – у минулому році на саміті НАТО у нього стався напад хворобливого радикуліту, що супроводжувалося судомами.

Відзначимо, що Юнкер очолює Єврокомісію з 2014 року. Повноваження 64-річного люксембуржця закінчуються в листопаді цього року.

Раніше Володимир Зеленський за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві повідомив, що санкції проти Росії за агресію на території України будуть продовжені.

Про це президент України сказав на спільній прес-конференції з главою Євроради Дональдом Туском і главою Єврокомісії Жан-Клодом Юнкером.

Володимир Зеленський висловив упевненість, що покарання для Москви за агресію має тривати, поки РФ не почне виконувати Мінські угоди і та не звільнить окуповані українські території.

Також Жан-Клод Юнкер заявив, що обзавівся новим другом – Зеленським, і дуже тепло його зустрів – обіймами і жартами. До преси президент України і президент Єврокомісії вийшли в дуже гарному настрої.

Під час зустрічі вони потиснули один одному руки, після чого журналісти запитали, нудьгує європейський чиновник за екс-президентом України Петром Порошенко, на що той відповів: “я маю нового друга”.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський не виключає можливості зняття економічної блокади з окупованої території Донбасу. Однак, в українського президента є одна важлива умова.

Під час спільної прес-конференції з лідерами Євросоюзу за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві президент заявив, що Україна може зняти з Донбасу економічну блокаду. При цьому Зеленський підкреслив, що для цього бойовики «Л / ДНР» повинні повернути під контроль Києва всі захоплені підприємства Донбасу.