Попри те, що росіяни використовують заборонену зброю у Бахмуті, обстрілюють місто фосфорними снарядами, це не дозволяє їм суттєво змінити ситуацію. Натомість українські захисники навіть проводять успішні контрнаступальні дії.

Про це розповів Ігор Романенко – військовий експерт, засновник БФ “Закриймо небо України”, генерал-лейтенант.

За його словами, Пригожин би не вивів вагнерівців без наказу міноборони. Втім те, що бойовики все ж залишаються у місті, не суттєво покращує загальну ситуацію для Росії.

На Бахмутському напрямку бойовики з ПВК “Вагнера” намагаються покращити свою ситуацію в останню добу до сакральної дати для росіян. Успіху окупанти в цьому не досягають.

«На півдні наші (військові) відсунули їх контратаками від траси з Костянтинівки через Іванівське. На півночі за минулу ніч завдали ударів з HIMARS та снайперськими групами. Дуже активно наші оборонці там відпрацювали», – повідомив Ігор Романенко.

Попри те, що за останній час російські загарбники застосували у Бахмуті такого забороненого озброєння як вогнемети ТОС-1 та фосфорні бомби, суттєвих змін загальної ситуації не відбулося. Навпаки – Збройні Сили України відсовують окупантів на півночі та на півдні.

“Подарунку від Пригожина не буде (до 9 травня). І він виконуватиме завдання там, поки від нього не залишаться ріжки та ніжки”, – підкреслив військовий експерт.

Крім того, варто згадати, що нещодавно між ватажком ПВК “Вагнера” Євгєнієм Пригожиним та міністром оборони Росії Сєргєєм Шойгу розгорівся скандал через “снарядний голод” у вагнерівців у Бахмуті. Всі заяви “кухаря Путіна” радше мають не так військову, як військово-політичну перспективу.

«В цьому я бачу виставу. Він думає наперед, чим поразка в Бахмуті може для нього обернутися. Пригожин замислюється, коли буде наступ з нашого боку і, мабуть, прогнозує, що нічого гарного для нього очікувати не варто. Тому й страхується відповідними заявами», – зазначив Романенко.

Хоч наступальних дій Збройних Сил України ще не було, але Євгєній Пригожин пророкує поразку через відсутність достатньої кількості боєприпасів та живої сили для ПВК “Вагнера”. Зокрема, тому він й передав частину флангів військам регулярної армії й розіграв виставу з Рамзаном Кадировим про заміну вагнерівців підрозділами “Ахмату”.

“Тут більше пропагандистського елементу ніж питань про забезпечення бойових дій”, – підсумував військовий експерт.

На думку Романенка, Пригожин нікуди б не вивів своїх бойовиків із Бахмута, якби для цього не дали відповідного наказу.

Додамо, розпочався 440 день російської повномаштабної військової агресії проти України.

Про це повідомляє Генштаб.

Вчора ввечері російські терористи здійснили ще одну масивну ракетну атаку на Україну. Інформація про наслідки цього теракту наразі оновлюється.

Протягом доби 8 травня противник завдав 30х ракетних, 61х авіаційних ударів та 89х атак MLRS по позиціях українських військ та різних населених пунктах. В результаті атаки спричинили загибелі, зруйновано та пошкоджено приватне житло.

Ймовірність подальших ракетних та авіаційних ударів по Україні залишається високою. Не ігноруйте сигнали повітряного нальоту.

Також, російські окупанти не припиняють грабувати громадян України, підприємств та державні органи на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Для перевезення награбованого майна з населених пунктів поблизу лінії зіткнення окупанти залучають водіїв та власників ванта награбоване везеться до Автономної Республіки Крим.

Впродовж доби 8 травня українські Повітряні сили завдали 16 авіаударів по зосередженню військ та військової техніки противника.

Зокрема, українські захисники знищили 1х залі розвідувальний БПЛА противника.

Українські ракетно-артилерійські війська уразили 3 зосередження військ, 2 склади боєприпасів та 3 інші важливі цілі.

Варто відзначити, що основні зусилля противник продовжує зосереджувати на напрямках Лимана, Бахмута, Авдіївці, Мар’їнки. Тривають важкі бої за міста Бахмут та Мар’їнка. За добу 8 травня Сили оборони України відбили 42 атаки ворога на цих ділянках фронту.