Відомо, що ввечері у четвер, 14 липня, ЗСУ розбили штаб і казарми у Новій Маячці на Херсонщині. Про це повідомив радник голови Херсонської обласної військової адміністрації, депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

«Учора близько 22-ї години ЗСУ накрили окупантів у Новій Маячці. Там окупанти в приміщенні колишнього дитячого санаторію облаштували собі штаб і казарми. Яких уже нема. Чекаємо на офіційний підрахунок мертвих росіян», – написав Хлань.

Загалом упродовж останніх тижнів українські військові знищили 16 позицій, де розміщувались російські казарми та склади з боєприпасами.

Зокрема, серед знищеного: склади з боєприпасами у Перевальську, Попасній, Кадіївці на Луганщині; Ясинуватій, Сніжному, Маківці, Донецьку; Чорнобаївці, Великому Бурлуку й Херсоні.

Станіслав Трошин, заступник голови Херсонської районної ради, в свою чергу, розповів, що всі ракети, снаряди, боєзапаси, які агресор не використав у бойових діях, спрямовує на руйнування житлових будинків та цивільної інфраструктури

Про це він повідомив в етері Еспресо.

Станіслав Трошин підтвердив офіційно заявлену кількість визволених від окупантів населених пунктів на Херсонщині, і на сьогодні вже 44 населених пункти, які повністю звільнені.

“А є ще багато населених пунктів у сірій зоні, які вже покинули окупанти, але, на жаль, ще не встановлена українська влада і люди там перебувають у жахливих умовах. Тому, що росіяни знищують населені пункти і все, що у них є, летить у ту місцевість, з якої вони вимушені відходити. Тобто всі ракети, снаряди, боєзапаси, що агресори не використали у бойових діях, відправляють все на житлові будинки, цивільну інфраструктуру, школи, дитячі садки, відділення пошти, автостанції – все, що можна знищити. І це жах, що роблять росіяни, відходячи з селищ та містечок”, – проінформував Трошин.

Водночас варто зазначити, що радник очільника МВС Вадим Денисенко повідомив, що в кремлі планують приєднати до Росії тимчасово окуповані території Херсонщини та Запоріжжя

“На тимчасово окупованих територіях росіяни повинні говорити, що вони прийшли туди назавжди та будуть будувати Росію, щоб тримати людей в страху. Це психологічний елемент їхньої “спеціальної військової операції”. Їм потрібно, щоб люди були покірні й ніякого партизанського руху, щоб не було”, – пояснив Денисенко.

Радник очільника МВС також повідомив, що в кремлі хочуть приєднати Південь України до 11 вересня.

“Ні для кого вже не секрет, що кремль дав вказівку провести анексію Півдня України до 11 вересня. Це день російського “єдиного голосування”. Тому вони будуть підганяти все під 11 вересня. Ніяких псевдореферендумів не буде. Їм цього не потрібно. Ми повинні розуміти, що це інформаційна війна. Наша відповідь на такі речі повинна бути тільки військова. Інших відповідей на такі заяви бути не може”, – додав він.

Нагадаємо, що У тимчасово окупованому Херсоні очікується прибуття російських політтехнологів для організації референдуму. Про це повідомили у головному управлінні розвідки Міноборони.

Розвідка заявляє, що окупаційна адміністрація Херсона очікує на прибуття групи політтехнологів з Росії, які мають організувати підготовку та проведення “референдуму”.

Їх планують розмістити у готелі “Бордо”, який окупанти посилено охороняють.

Росіяни також розповсюджують газету “Надднепрянская правда”, тираж якої вони збільшили до 40 000 екземплярів. Серед заголовків пропагандистської газети – “Херсон получит: паспорта, связь, российские банки”, “Новости СВО”, “Профсоюз всегда беспокоился о правах трудящихся” та інші.