Введення кримінальної відповідальності за отримання російського паспорта: саме це обговорювали на закритій міжвідомчій нараді, повідомила Ірина Верещук.

Питання є не стільки юридичним, скільки політичним. З одного боку, паспорт окупанта допомагає простій людині вижити в тимчасовий окупації. З іншого боку, як це пояснити нашим громадянам, які стоять на смерть за нас всіх на передовій? В тому числі за те, щоб на нашій землі ніколи не було російських паспортів.

Можна довго та складно дискутувати на тему юридичних тонкощів, прав людини та необхідності виживати в окупації. Але не забуваймо: на червоному російському паспорті багато української крові – військових та цивільних, жінок і дітей.

Робота над законопроєктом триває, дискусії ще будуть, але напрям визначено.

Нагадаємо, наприкінці травня президент росії володимир путін підписав указ про спрощений порядок прийому в російське громадянство жителів Запорізької та Херсонської областей. А вже 11 липня путін спростив порядок надання російського громадянства для всіх громадян України.

За даними західних аналітиків, цілями вторгнення росії в Україну залишаються зміна політичного режиму і знищення суверенітету української держави. Тому кремль готується до затяжної війни з наміром захопити набагато більшу частину України, ніж Донбас.