Провідний британський військовий експерт Майк Мартін вважає, що найближчого тижня або 10 днів армія Путіна буде змушена залишити Херсон, пише Sky News.

Хазяїн Кремля, ймовірно, піднесе розгром як черговий “жест доброї волі”. Проте за фактом виведення окупантів із півдня України буде їхнім провалом. Справа в тому, що російське командування має відсунути свої склади постачання, щоб вони опинилися за межами досяжності українських ударів.

А все тому, що загарбники сподіваються виграти війну за рахунок важкого артилерійського способу ведення бойових дій. Однак за нинішніх умов їх позбавили можливості доставляти достатню кількість запасів до лінії фронту. Можливість ведення наступальних дій захлинулась, вони можуть лише оборонятися.

“Ворог у Херсоні має обрати: або вийти, або варитися в котлі”, – повідомив офіцер Ізраїлю Ігаль Левін

Великий контрнаступ, про який раніше так багато говорили, вже почався на Півдні України, вважає Ігаль Левін.

ЗСУ почали посилено відрізати шляхи відступу окупаційному угрупованню РФ на Херсонщині. Це частина контрнаступу. Про це в ефірі “Радіо НВ” розповів офіцер Армії оборони Ізраїлю, військовий оглядач Ігаль Левін.

Він звернув увагу на те, що на ранок 23 липня ЗСУ завдали ударів вже трьома мостами Херсонщини, через які РФ постачала своє угруповання на правому березі Дніпра. Російській армії готують величезний “котел”:

“Ці “прильоти” робляться для того, щоб угруповання було відрізане. А коли воно буде відрізане, далі у них (російських військ – ред.) буде вибір: або варитися в цьому котлі, або черговий “акт доброї волі”.

Він припустив, що ЗСУ дадуть російській армії “зелений коридор” для виходу з Херсона. Це буде зроблено для того, щоб зберегти місто і громадянське населення цілим і неушкодженим.

“Звичайно, добре б взяти полонених: Україні потрібен обмінний фонд. Але Україна звільняє свої землі – треба, щоби руйнування були мінімальними.

У Херсоні є наші громадяни. Між вибором – воювати за Херсон, де наші громадяни, або випустити війська, то краще зберегти життя своїх громадянських і бійців”, – розповів ізраїльський офіцер.

Він підкреслив, що раніше анонсований контрнаступ ЗСУ вже йде. Удари мостами – частина цієї великої операції.

“На півдні звільнено 44 населені пункти офіційно… Прокидаючись, ви побачите не повідомлення “Контрнаступ почалося”, а новина про те, що ще один населений пункт звільнений”, – констатував Левін.

Додамо, ЗСУ не повторюватимуть помилок російської армії, а звільнять українські території в рамках тактики війни нового типу.

Я так розумію, чи всі продовжують чекати контрнаступів Сил оборони України з потужною артпідготовкою за передовими позиціями та ближніми тактичними тилами супротивника, з масованими танковими атаками та зі звільненням чергової “Іванівки” чи “Киселівки”? Розчарую вас. Усього цього ви найближчим часом не побачите!

Про це у своєму блозі у Facebook пише відомий військовий експерт Костянтин Машовець.

Ніхто нікуди особливо прориватися з боку ЗСУ не буде і навіть не планує принаймні зараз. А будуть УДАРИ далекобійними та високоточними засобами поразки досить довгий час за цілями та об’єктами у тактичному та оперативно-тактичному тилу ворога, а також ведення активної оборони на певних напрямках та ділянках.

Зважаючи на все, українське військове командування нарешті відійшло від концепцій радянської військової школи з її ударними угрупованнями та концентрацією переважаючих сил на напрямках головного удару. Нині вона намагається реалізувати практично принципи так званої війни нового типу.