Україна не чула жодних сигналів про втому від санкцій і розраховує на запровадження Євросоюзом ембарго на російський газ.

З такою заявою виступив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на брифінгу для іноземних ЗМІ

«Ми не чули ніяких сигналів про втому від санкцій, але з кожним наступним пакетом, який приймає Європейський Союз, ми всі наближаємося до історичного моменту запровадження санкцій на газ – і це буде справжній бій», – сказав він.

Кулеба також зауважив, що варто завжди оцінювати ризики належним чином, вказавши, що якісь сили в Європі будуть тиснути на Євросоюз та країни-члени ЄС, аби послабити санкції.

«Але… я думаю, всі європейські уряди мають бути свідомими того, що умиротворення путіна і послаблення санкцій не є способом вирішення проблем. Це дорога до примноження проблем», – наголосив глава МЗС.

Ба більше, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба також закликав Європейський Союз невідкладно розпочати роботу над восьмим пакетом санкцій проти росії.

 «Ми закликаємо ЄС почати працювати над восьмим пакетом санкцій невідкладно. Міжнародна група Єрмака-Макфола розробила детальний план наступних санкцій проти росії та план дій, який ефективно зупинить військову машину путіна. Нам потрібна політична воля, щоб втілити ці пропозиції», – сказав Кулеба.

За його словами, припинення всієї енергетичної залежності від росії є питанням виживання для Європи, і закликав забрати з рук росії енергетичну зброю.

«Ембарго на російських газ може бути складним у короткостроковій перспективі, але це ефективно роззброїть путіна і забезпечить довготривалу стабільність в Європі. Наступною ціллю має бути морська торгівля росії», – акцентував міністр.

Глава української дипломатії також пояснив важливість заборони російських телеканалів у всіх кабельних і супутникових мережах.

«російські державні ЗМІ не мають нічого спільного з журналістикою, альтернативною думкою чи свободою слова. Це чиста державна пропаганда, яка має на меті лише знищення демократії і свободи слова та інших свобод», – зауважив він.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у зв’язку з підписанням угоди про вивезення зерна та іншого продовольства з портів України наголосив, що Україна не довіряє росії, натомість довіряє Організації Обʼєднаних Націй.

«Україна не довіряє росії. Я не думаю, що хтось має підстави довіряти росії. Ми відчуваємо довіру до ООН як рушійної сили цієї угоди і як інституції та особисто до Генерального секретаря, який також застосував … свій вплив, щоб ця угода спрацювала і росія її не порушила, як вона це зробила з багатьма іншими угодами», – сказав глава української дипломатії.

Як відомо, у Стамбулі за результатами чотиристоронньої зустрічі України, Туреччини, ООН та росії 22 липня було підписано угоду, за якою буде здійснюватися вивезення зерна та іншого продовольства з портів України.

Підписано дві дзеркальні угоди у тристоронньому форматі. Підпис від України поставив міністр інфраструктури Олександр Кубраков, від ООН – Генеральний секретар Організації Антоніу Гутерріш, від Туреччини – міністр оборони Хулусі Акар.

Угода передбачає, що контроль за портами “Одеса”, “Чорноморськ” і “Южний” повністю залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.

Документ не передбачає послаблення санкцій по відношенню до Росії. А також жодного транспортного супроводу російськими кораблями українських суден.

У Стамбулі під егідою ООН буде створено Спільний координаційний центр (СКЦ), до якого увійдуть представники України, Росії, Туреччини і ООН. Цей центр буде здійснювати загальний нагляд за дотриманням Ініціативи.

Ним буде створено інспекційні групи.

Усі торговельні судна, які беруть участь у цій Ініціативі, будуть підлягати інспекції, яку проводить інспекційна група в гаванях, визначених Туреччиною, на вході/виході до/з Турецької протоки.

Уся діяльність в українських територіальних водах здійснюватиметься під владою та відповідальністю України.

Жодні військові кораблі, літаки, безпілотні літальні апарати (БПЛА) не можуть наближатися до морського гуманітарного коридору ближче, ніж на відстань, узгоджену СКЦ.

Договір діятиме 120 днів із дати підписання і буде автоматично продовжений, якщо ні одна із сторін не повідомить, що хоче його припинити.