Незважаючи на те, що окупанти знаходяться на піку наступальних можливостей і йдуть в атаку відразу на сході і півдні України, сил у загарбників вистачить до квітня, максимум травня.

Про це заявив глава Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Росіяни далі будуть змушені взяти паузу мінімум на півтора місяці, при чому це залежатиме від комплектування і забезпечення ворожих підрозділів, сказав він.

«Українські сили продовжують завдавати ворогу відчутних втрат, але залежать від західної допомоги. Чим більше зброї, тим більше шансів зупинити армію РФ. До літа 2024 року все реально за умови відправки Києву значного обсягу озброєнь», — говорить експерт.

За його прогнозом, активні бойові дії тривають по всій лінії зіткнення і відхід ЗСУ з деяких територій цілком реальний. Тактичні відступи, відхід на більш укріплені позиції і маневри між рубежами допустимі для оборонної стратегії.

«Але малювати апокаліптичні сценарії відходів до Правобережжя не варто», — додав Мусієнко.

Також, варто підкреслити, що після так званих президентських виборів у Росії інтенсивність бойових дій на багатьох ділянках фронту може дещо скоротитися.

Таку думку висловив військовий експерт Сергій Грабський. Він нагадав, що з військового погляду є абсолютно чіткі показники ефективності ведення бойових дій й фактори, які призводять до зменшення темпу наступу.

“І це показники, які говорять про те, що частина втрачає боєздатність після того, як у неї менше 75% особового складу, основних видів озброєння та бойової техніки. Вона потребує відведення в тил, на переформування, на доукомплектування та надання додаткового озброєння й техніки. Але тут ми маємо справу вже не з військовою необхідністю, а з політичним замовленням. І тому противник кидає в бій все нові й нові підрозділи, і він використовує так звані імпровізовані підрозділи, коли з розбитих кількох рот формується одна нова штурмова рота та кидається в атаку. Тобто тут ситуація важкопередбачувана, хоча ми можемо тільки припустити, що після так званих виборів у Росії інтенсивність бойових дій на багатьох ділянках фронту може дещо скоротитися”, — сказав військовий експерт.

Грабський зазначив, що на сьогодні російські окупанти можуть зосереджувати на певних ділянках досить велику кількість військ.

“Тому ми можемо припустити, що якесь зниження бойової активності може відбутися в другій половині березня, не раніше. Ну, й далі противнику потрібно буде щонайменше 2-3 місяці, якщо ми говоримо про дійсно військовий підхід до планування проведення операцій, — 2-3 місяці для того, щоб зосередитися та спробувати атакувати на іншому напрямку. Природно, Україна не буде байдуже спостерігати за цими приготуваннями. Ми будемо робити все можливе для того, щоб загрозу таких атак мінімізувати”, — сказав він.

Військовий експерт також вважає, що знищення чергового літака дальнього радіолокаційного виявлення та управління (ДРЛО) А-50У сильно позначилося на можливостях російських окупантів.

“Потрібно розуміти, що росіяни й зараз працюють фактично на межі своїх можливостей, тому що, на відміну від наземної техніки, відновити цю техніку, ці літаки для них не видається можливим у найближчій перспективі. Тому це серйозно впливає на питання використання авіації й питання наведення крилатих ракет, на координацію дій авіації та систем протиповітряної оборони. Тобто таке послаблення системи повітряного управління противника… Наразі вони працюють на межі й більш-менш перекривають свої ресурси та потреби у здійсненні повітряного контролю. Але в разі втрати хоча б одного-двох літаків, така ситуація призведе до того, що з’являться серйозні проломи в російській обороні”, — сказав Грабський.

На його думку, за умови надання Україні західної авіаційної техніки, це значно посилить позиції в повітрі саме українських Сил оборони.