У Польщі у Варшаві фермери зовсім з’їхали з глузду та вийшли на протест проти імпорту продовольства з України. У центрі міста зібралися тисячі протестувальників. Вони перекрили дороги й вулиці. То що, поляки вирішили організувати такий собі майдан проти українців?

Відомо, що на Парадній площі розпалили багаття і запалили фаєри. Учасники акції несли прапори і транспаранти. Серед написів було гасло «Стіна для фермера». На чолі маршу також з’явилася інсталяція у формі танка, зроблена з сіна. Фермери також страйкують з перекресленими українськими прапорами. У соцмережах повідомляється про сутички з поліцією.

Цікаво, чи буде реакція польської влади та самого Дуди на це все. Бо такий страйк остаточно переламав дружбу українців з поляками.

До того ж, польські фермери вирішили почати блокаду також на контрольно-пропускному пункті на кордоні з Литвою у межах своїх протестів.

Співорганізатор протесту на литовському кордоні Кароліс Печиньскінс повідомив журналістам, що вони планують зупиняти та оглядати транспортні засоби біля пункту пропуску між литовським містом Кальварія та польським Будзисько.

Акція протесту почнеться з 10 години ранку 1 березня.

«Це не буде повна блокада пункту перетину кордону. Ми, фермери, разом з представниками польської влади хочемо перевіряти, що везуть у вантажівках, звертаючи особливу увагу на ті, які можуть везти агропродукцію… Якщо це зерно та інша агропродукція, ми хочемо знати, звідки і як вона прямує, щоб розуміти обсяги», – сказав він.

Просто ганебний вчинок польських фермерів по відношенню до України. Невже вони не знають, якою ціною збирається це зерно?