Офіс президента України представив детальний план візиту Володимира Зеленського у США.

23–26 вересня Володимир Зеленський здійснить робочий візит до США для участі у 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

Зеленський виступить з промовою під час загальних дебатів сесії Генасамблеї ООН, а також візьме участь у саміті щодо Цілей сталого розвитку.

Також у Нью-Йорку він проведе зустріч з президентом США Дональдом Трампом. Як повідомляли ЗМІ, зустріч відбудеться 25 вересня і триватиме 45 хвилин.

Крім того, у рамках візиту Зеленський зустрінеться з лідерами української громади Сполучених Штатів, керівниками єврейських організацій США, а також з представниками американських ділових кіл.

Очікування від зустрічі Зеленського та Трампа

Спеціальний представник Держдепартаменту США Курт Волкер вважає, що зустріч двох лідерів країн продемонструє сильну підтримку Вашингтона щодо процесу реформ в Україні.

“Чого можна очікувати? Заяви США про сильну підтримку України та процесу реформ, миру, я думаю, що чіткий меседж – ми намагаємося допомагати Україні бути успішною”, – підкреслив спецпредставник.

Зустрічі Зеленського та Трампа планувалися в Польщі і США

Як відомо, спочатку планувалося дві зустрічі Зеленського та Трампа: в Польщі і в США. Зокрема, планувалося, що Зеленський і Трамп проведуть зустріч 1 вересня у Варшаві, куди обидва президенти повинні були приїхати для участі в заходах з нагоди річниці Другої світової війни. 

Крім того, Трамп заявив, що запросив Зеленського на зустріч в Білий дім.

Проте, два президента не зустрілися в той день. Американський лідер скасував поїздку до Варшави у зв’язку з тим, що на Флориду насувався ураган.