Служба безпеки України виступила з офіційною заявою та наголосила, що категорично заперечує участь у так званій “вагнеревській спецоперації”. За словами представників СБУ, жоден співробітник служби не брав участі в розмовах із бойовиками.

Окрім того, там наголосили, що Служба безпеки “не коментує чутки, не підтримує медійно інформаційні операції ворога та не бере участі в публічному обговоренні різних фантастичних сценаріїв. Тим більше, коли такі інформаційні “вкиди” мають на меті нанесення шкоди Україні”.

“Жоден співробітник Служби безпеки України не брав участі в розмовах бойовиків із вербувальником, які нібито зафіксовані на аудіозаписах. Тому титрування одного з учасників розмов, як “офіцер СБУ”, є домислом та свідомою маніпуляцією”, — йдеться в офіційному повідомленні.

Як відомо, нещодавно українські медіа, посилаючись на свої анонімні джерела, заявили, що спецслужби України готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера, для чого виманили їх до Білорусі.

Однак після того, як силовики доповіли про ці плани Офісу президента, спецоперація провалилася.

Що цікаво, очільник головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов, якого призначили на посаду 5 серпня, стверджує, що “вагнерівців” до Мінська перекидали російські спецслужби і це не було спецоперацією СБУ.

У свою чергу, Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відмовився коментувати інформацію про нібито намір українських спецслужб провести спецоперацію з затримання “вагнерівців”, але причетність українців до появи російських найманців у Білорусі перед виборами заперечив.

“Я не можу коментувати будь-які операції українських спецслужб, адже вони є секретними.

Офіс президента України візьме до уваги інформацію, яку було розповсюджено окремими ЗМІ та у соціальних мережах, про можливу причетність Служби безпеки України і ГУР МОУ та інших державних органів до процесуального документування появи російських найманців з числа громадян України на території Республіки Білорусь.

Однак очевидно, що версія про участь українських спецслужб у появі російських бойовиків-найманців в Білорусі напередодні виборів з’явилась не в Україні, а в російських ЗМІ, а саме – в російській “Комсомольській правді” 6 серпня.

Це виглядає як добре продумана та спланована дезінформаційна кампанія, – заявив він.

“Дуже дивує, що деякі українські громадяни публічно розповсюджують саме цю версію подій.

Можна припустити, що деякі внутрішні сили також вирішили використати цю дезінформаційну кампанію проти України у власних цілях напередодні виборів. А можливо, комусь дуже хочеться зірвати припинення вогню на Донбасі, яке триває з 27 липня, і за цей час ми не втратили у бойових діях жодного українського воїна.

Що стосується бойовиків, які брали участь у війні на Донбасі, то президент України Володимир Зеленський рішення керівництва Білорусі віддати їх Росії назвав дивним та неприйнятним в дружніх міждержавних відносинах. І Україна завжди буде робити усе від неї залежне, щоб військові злочини цих та інших людей були обов’язково покарані”, – запевнив Єрмак.