Незважаючи на економічну кризу і пандемію, ми маємо зробити те, чого не зробили у 2014-му: почати ліквідацію старих прогнилих інституцій і створювати нові, гнучкі та ефективні.

Про це заявив колишній заступник Генерального прокурора України Давид Саквалерідзе у своєму блозі.

Подаємо його слова в оригіналі:

В української бюрократії теж немає мотивації. Тому, як і раніше, ми бачимо, що результатів роботи немає. І всі втомилися говорити про одне й те ж котрий рік поспіль. Зокрема, про те, що як не було, так і немає конкретних дій, спрямованих проти корупціонерів. Тобто ми опинилися там само, де були після приходу до влади Петра Порошенка. Це коштувало йому президентства. І зараз не тільки уряд може піти на вихід, а, як і в багатьох країнах другого і третього світу, може достроково змінитися вся влада, включно з президентом. Пандемія коронавірусу цей процес тільки прискорить.

Державні інститути не працюють, оскільки умов для роботи немає, і немає відчуття, що ця влада дійсно хоче чогось досягти, і буде ще довго і міцно стояти.

Та ж система покарання за корупцію має працювати і в демократичній країні, і навіть у тоталітарній системі — це як двічі два. Але ні, у нас не працює. Тому подвійні стандарти будуть застосовуватися і далі, і ніхто не боятиметься наслідків.

Тому я впевнений, що незважаючи на економічну кризу і пандемію, ми маємо зробити те, чого не зробили в 2014 році.

У мене немає ілюзій, що коли-небудь будуть вироки або хоча б притягнення до відповідальності старих або нових чиновників. По-перше, українське кримінальне законодавство так і залишилося занадто гуманним — шанси сісти в тюрму за корупцію дорівнюють нулю, злодії це прекрасно знають. КПК не дає можливості досягати результатів швидко і тримати темп.

По-друге, їм усім несказанно пощастило, що нікому до них зараз немає діла, адже перед нами постало питання життя і смерті через коронавірус.

Нас чекають важкі часи і в економіці. Не факт, що наше зерно і металургія будуть, як і раніше, затребувані в світі, отже, можливість утримувати таку громіздку і нездатну ні на що бюрократію просто зникне. І, може, це останній дзвінок. Може, вже настав час, нарешті, її ліквідувати і з мінімальною кількістю чиновників створити нову, залучаючи тих, хто вміє працювати на результат. Треба шукати тих, хто по-справжньому мотивований змінювати країну.

Я не бачу, щоб влада шукала нові ідеї — вона закрилася сама в собі і сама ж визначає пріоритети, які часто розходяться із запитами суспільства. І це теж повністю суперечить тому, що було обіцяно під час президентських виборів. Президент почав шукати нових людей в уряд, але знайшов їх серед тих, хто працював з Порошенком. Це не вирішення проблем, це візит на друге коло, і ми вже знаємо, чого від цього чекати — результатів однаково не буде.

Влада захиталася, і вона може не втриматися до кінця відпущеного їй терміну. То якої ж мотивації їй не вистачає?