Сьогодні від радника керівника Офісу Президента Олексія Арестовича стало відомо, що результати візиту до США української делегації на чолі з Президентом Володимиром Зеленським перевершили всі очікування.

Пряму мову надано з програми «Взгляд с Банковой» телеканалу «Дом»

«Вдалося реалізувати більше, ніж ми самі собі планували. Тобто ми максимально досягли. Це нормальний робочий візит, результати якого перевищили наші власні очікування», – схарактеризував Арестович.

Також він окреслив основні моменти:

«Перший – вперше за дуже багато років Україна приїхала не як прохач. Тобто ми не говорили: «Рятуйте нас і допомагайте», а називали проблему, хворе місце, і називали варіанти спільних дій для того, щоб розв’язати цю проблему або просунутися в конкретному політичному напрямі. Деякі очікували, що приїде клієнт до патрона, як у нас часто говорять. А насправді приїхав партнер до партнера. Це одне з найістотніших досягнень», – сказав спікер української делегації в ТКГ.

І завершив:

«Якщо ви помітили, то ані під час візиту Меркель до Вашингтона, ані під час візиту Зеленського до Вашингтона, Мінські угоди не прозвучали. Це означає дуже важливу річ. Це не те щоб ми відмовлялися від Мінських угод. Це означає, що Російській Федерації, кремлівському керівництву не вдається проштовхнути Мінські угоди в своїй редакції, в якій вони дуже довго намагалися переконати Захід колективно й окремо… Це дуже потужний сигнал Москві про те, що її політика з нав’язування одностороннього розуміння Мінських угод провалилася», – акцентував Арестович.