У Києві біля посольства Росії зібрались люди, аби влаштували акцію на підтримку кримських татар, яких напередодні масово затримували в окупованому Криму.

На акцію прийшли десятки людей, зокрема представники кримськотатарського народу, які проживають у столиці, молодіжних організацій, української громади. Вони тримали у руках плакати “Ні репресіям”, “Путін – вбивця”.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з черговими незаконними обшуками і затриманнями у тимчасово окупованому Криму.

Учасники акції вимагають звільнити усіх п’ятьох викрадених кримських татар та усіх, кого Росія незаконно заарештувала. Йдеться про: Ельдара Одаманова, Нарімана Джеляля, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова і Шевкета Усеінова. Їх обшукали та відвезли у невідомому напрямку. Рідні та адвокати б’ють на сполох та роблять спроби знайти зниклих.

Нагадаємо, 3 і 4 вересня в окупованому Криму після обшуків відвезли у невідомому напрямку п’ятьох кримських татар. Родичі та адвокати роблять спроби знайти зниклих, але досі місцезнаходження жодного із затриманих не відомо.

Голова Меджлісу Рефат Чубаров раніше повідомляв, що Джеляль знаходиться в “Управлінні ФСБ Росії по Республіці Крим та м.Севастополь”.

Президент Володимир Зеленський розцінює чергові обшуки і затримання в окупованому Криму як реакцію РФ на початок роботи Кримської платформи і вимагає звільнити затриманих.