Збройні сили України готують нову велику операцію, але наразі ще бракує ресурсів для її проведення, заявив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтервʼю виданню The Economist.

«З такими ресурсами я не можу проводити нові великі операції, хоча ми зараз працюємо над однією з таких. Вона вже на підході, але ви її ще не бачите. Ми використовуємо набагато менше снарядів», – сказав Залужний.

Він відзначив, що коли йдеться про 50 тисяч снарядів, «люди, які рахують гроші, непритомніють». «Найбільша проблема в тому, що вони (союзники України, які постачають зброю і боєприпаси – ред.) насправді не мають цього», – додав український воєначальник.

За словами Залужного, щоб вийти на межі 23 лютого, «потрібно 300 танків, 600-700 БМП, 500 гаубиць».

Водночас що ж до перспективи звільнення Криму, то головнокомандувач ЗСУ вказав на важливість контролю Мелітополя Запорізької області, від якого українські війська нині перебувають на відстані 84 кілометри.

«Нам цього достатньо, тому що Мелітополь дав би нам повний вогневий контроль над сухопутним коридором, тому що з Мелітополя ми вже можемо обстрілювати Кримський перешийок, тими ж хаймарсами», – наголосив Залужний.

Після звільнення в листопаді Херсона і всього правобережжя Херсонської області лінія фронту стабілізувалася і вже понад місяць не зазнає суттєвих змін. Українські військові намагаються звільнити Сватове і Кремінну на півночі Луганської області, російські сили сконцентрували увагу на захопленні Бахмута в Донецькій області. Наразі обидві сторони стратегічних просувань не мають.

Водночас про те, що якщо українські військові вдадуться до успішного контрнаступу на Мелітополь – це відкриє шлях до деокупації всього півдня України, включаючи Крим, заявляв і військовий аналітик Ігаль Левін.

«Україна вже фактично прострілює «воріт» у Крим, де півострів з’єднується з материковою Україною. Якщо ви звільняєте Мелітополь, розсікається угруповання ворога. Там навіть особливо міст немає, де можна буде все це угруповання тримати, його неможливо буде постачати. І в окупантів буде вибір – чи залишатись там помирати, чи черговий жест «доброї волі», – пояснює аналітик.

За його словами, Мелітополь – це ключик до визволення Криму. Найефективніший спосіб деокупації півострова – перетворити його на острів, вважає Левін.

«Звільняється Мелітополь, береться під контроль сухопутна дорога до Криму та знищується міст. Забезпечувати вони Крим зможуть або повітрям, але це все збивається силами ППО, або водою, але флот дронів-камікадзе зростає, плюс ракети «Нептун» і «Гарпун». І далі ставиться ультиматум Росії – віддавайте захоплене», – сказав аналітик.

До всього: Українська армія битиме по російських штабах на тимчасово окупованих територіях до лютого. Надалі це стане базою для звільнення Криму від російських загарбників.

“Український Генеральний штаб продовжить удари по штабах РФ та лініях зв’язку (тилового забезпечення) протягом наступних кількох тижнів”, – написав у Twitter колишній командувач військами США в Європі, генерал у відставці Бен Ходжес.

За його словами, атаки ЗСУ триватимуть до лютого, що створить умови для звільнення тимчасово окупованого півострова Крим. При цьому американський генерал заявив, що очікує повернення півострова під контроль Київ вже до серпня.