Главком сяє і не може повірити власним вухам. Відомство розвідки Великої Британії повідомило, що російські втрати серед вбитих та поранених у лютому 2024 року були найвищими з початку російсько-української війни.

 «Середньодобова кількість російських втрат (убитих та поранених) в Україні протягом лютого 2024 року була найвищою з початку війни і становила 983 особи на день. Збільшення середньодобового показника майже напевно відображає готовність росії до масових та затяжних бойових дій», — вважають у розвідці.

Такі дії Росії допомогли посилити тиск на українські позиції, але зазнавати страшних втрат особового складу. За даними британської розвідки, зараз втрати у РФ, ймовірно, перевищують 355 тисяч осіб серед убитих та поранених.

Загалом втрати ворога на сьогоднішній день становлять 416800 осіб, згідно з даними Генштабу. Зовсім скоро вони сягнуть півмільйона — невже в командуванні РФ абсолютно байдуже на таку кількість розтрощеної вщент армії?

Російські втрати під час штурмів Авдіївки були настільки значними, що навіть пропагандисти вже не намагаються їх приховувати.

Як повідомив український журналіст Денис Казанський, ряд російських пропагандистів оприлюднили листи дружин загиблих окупантів. Обурені росіянки описують великі втрати окупаційних сил на напрямку Авдіївки.

Про втрати під Авдіївкою також відкрито заявив Лев Вершинін, російський пропагандистський блогер, друг терориста Ігоря Стрєлкова-Гіркіна. Він опублікував листи дружин загиблих російських військових, у яких згадується кількість жертв. Наприклад, у полку №1015 з 2300 осіб залишилося лише 30.

 «За підсумками того, що сталося, в полку №1015 із 2300 одиниць живої сили залишилося трохи більше 30 осіб», — заявив Вершинін.

Стало відомо, що в селі Ласточкине (Донецька область) під час одного з нападів ліквідували до 40 окупантів, при цьому в Силах оборони України не було жодних втрат.

Під час штурмів Авдіївки та Ласточкиного російські окупанти зазнали величезних втрат, вони рушили вперед через поля трупів своїх спільників. Про це повідомив молодший сержант батальйону безпілотних авіаційних комплексів 3-ї окремої штурмової бригади Збройних сил України Анатолій Нікітін у програмі «Київ24».

Він розповів, що було проведено два «наступи» на Ласточкине.

 «В перший раз атака завершилася 40 вбитими з боку ворога, з нулем втрат з боку 3-ї штурмової бригади і суміжників, друга атака була — 37 «двохсотих» (знищених, — Ред.) з боку росіян, і знову ж з нулем у нас», — повідомив Нікітін.

Він підкреслив, що втрати російських військових під час штурмів Авдіївки та Ласточкиного були значними, але вони не звертають на це уваги.

 «Те, що бачили ми під час атаки саме на Авдіївських дачах, то росіяни втрачали там величезну кількість піхоти. Просто величезну, вони просто йшли по своїх, не дивлячись ні на що», — розповів Нікітін.

Нагадаємо вам, що не так давно Президент України Володимир Зеленський вперше констатував втрати України і ворога у повномасштабному вторгненні. Щодо російської армії, за словами Зеленського, тут загальні втрати становлять 180 тисяч загиблих. Разом з пораненими загальна кількість постраждалих російських військових становить 500 тисяч осіб.

Водночас Інститут вивчення війни на роковини повномасштабного вторгнення повідомляв наступне:

 «За два роки конфлікту втрати Росії відповідають і в багатьох випадках перевищують початковий склад її військ. Підтверджені російські втрати включають понад 2 700 танків та 5 тисяч БМП і бронетранспортерів. Вбитими та пораненими Росія, ймовірно, втратила приблизно 350 тисяч військових», – йдеться в повідомленні.