Очільник проросійської партії ОПЗЖ Віктор Медведчук звернувся до президентів України та росії з проханням обміняти його на захисників та мешканців Маріуполя.

Відеозвернення опублікувала Служба безпеки України.

«Я, Медведчук Віктор Володимирович, хочу звернутись до президента росії володимира путіна та президента України Володимира Зеленського з проханням про обмін мене українською стороною на захисників і мешканців Маріуполя», — сказав Медведчук.

Він додав, що люди перебувають у заблокованому місті та не мають безпечного виходу через гуманітарні коридори. Також повідомлялося, що спікер путіна дмитро пєсков відреагував на звернення дружини Медведчука Оксани Марченко.

“Кремль повідомить, якщо Путін відреагує на звернення дружини Медведчука із проханням допомогти обміняти її чоловіка”, — прокоментував звернення пєсков.

Нагадаємо, що у Маріуполі залишаються 100-130 тисяч людей. Окупанти постійно обстрілюють цивільну інфраструктуру. Мирні жителі не можуть виїхати з міста через дії російської армії — обстріли не припиняються навіть після домовленостей про гуманітарні коридори.

За попередніми оцінками місцевої влади, в Маріуполі загинули 20 тисяч мирних жителів. Можливо повпливає на рішення путіна, чи обмінювати свого кума, інформація, що на росії шукають стрілочників, винних за крах «українського бліцкригу»: серед основних підозрюваних Сурков та Медведчук у тотальній крадіжці.

Розпорядження віддали начальнику контрольно-ревізійного управління адміністрації президента, начальнику слідчого комітету рф, генеральному прокурору та першому заступнику директора ФСБ. Йдеться про фінансування підривної діяльності проти нашої країни та створення «п’ятої колони» у період 2014-2022 років, тобто від початку «російської весни» та російсько-української війни. Інсайдери з російського керівництва повідомляють, що путін буквально розлючений тим, наскільки неефективно витратили колосальні кошти (повідомляють про суми від двох до п’яти мільярдів доларів)  та наскільки доповідні результати не відповідають реальності.