Надзвичайний та Повноважний Посол України у Великій Британії 2005-2010 рр Ігор Харченко вважає, що сподівання Росії розбити європейський фронт марні, адже всі країни Європи на боці України

Дипломат висловив таку думку в етері Еспресо.TV.

“США та Велика Британія швидко ухвалюють санкції проти Росії так швидко, тому що є політичне рішення й менше бюрократії. Об’єднана Європа – це багато країн з різною історією та підходами. Європа говорить одним голосом. Європейські країни – за нами. Коли вже рішення оголошуються на такому рівні, це значить, що сподівання Москви розбити європейський фронт є марними”, — зазначив Харченко.

Експосол додав, що європейська бюрократія завжди була повільною, але в ході повномасштабної війни Росії проти України ухвалення рішень з боку європейських країн пришвидшилося.

“Україна бореться за своє виживання і бореться успішно. За Україною громадська думка переважної більшості населення цивілізованої частини світу. Тому європейська бюрократія працює у трохи більш пришвидшеному темпі й вона працює на нас”, — зауважив Ігор Харченко.

Заступник голова Офісу президента також Ігор Жовква також поділився враженнями щодо реакції ЄС на дії росії.

«Якщо йдеться, наприклад про санкції, то 5-й пакет санкцій Європейського Союзу проти РФ був ухвалений доволі швидко. І вже йде розмова про 6-й пакет. Такі дискусії вже розпочалися на рівні міністрів закордонних справ країн Європейського Союзу, зараз працює Єврокомісія (ЄК), президент про це говорив з президенткою ЄК Урсулою фон дер Ляєн, коли вона була у Києві. Західна машина є доволі інерційною, але вона почала рухатися трошки швидше. На жаль для нас ця швидкість на сьогодні не є повністю задовільною: занадто повільно, занадто пізно і не досить того, що ми вимагаємо. Але залишається лише працювати», — коментує Жовква.

Також він розповів про своє бачення 6 пакету санкцій.

«Шостий пакет — це безумовно тема енергетичного ембарго. Ембарго на постачання російської нафти на ринки європейських країн — це пріоритет. Без цього можна навіть не приймати цей пакет, він не потрібен. Він буде знову порожнім. Сторона ЄС знає усі наші пропозиції по цьому питанню, ми не чекаємо, ми даємо свої пропозиції», — ділиться радник голови ОП.