ЗЕЛЕНСЬКИЙ РОЗПОЧАВ РИЗИКОВАНУ ГРУ, пише в Фейсбук політолог Олександр Кочетков.

Дивіться, який розклад намалювався.
Президент Зеленський вже двічі зробив кроки, які викликають явне роздратування у Володимира Путіна, якщо судити з його публічних коментарів.

Перший – це те, що Київ відмовився слідувати кремлівському сценарію в «Мінську» і починати прямі переговори з самопроголошеними республіками, яких і сама Москва не визнає. А якщо визнає, то біля скроні крутитимуть навіть затяті прихильники РФ на кшталт Зімбабве.

Другий – це, зрозуміло, позбавлення кума Путіна телевізійних милиць, за допомогою яких він почав вибиратися з електорального гетто.

І не відповісти на ці два помітних випаду недоімператор не може.

З іншого боку, в РФ піднімають голову ті, кого зневажливо називають творчим прошарком (хто цікавиться, подивіться знакове інтерв’ю Юрія Дудя з актрисою Олександрою Бортіч).
Популярні люди з російського шоубізу виступають не те щоб проти Володимира Путіна і на підтримку Олексія Навального, а проти поліцейського свавілля. І ця тема знаходить широкий відгук у народі. Але ж на свавіллі – силовому, економічному, юридичному – будується вся недоімперія. І Путіну треба терміново перемикати суспільну увагу. Україна в цьому сенсі – перевірений об’єкт.

З третього боку, адміністрація Джозефа Байдена відіграє складно і навіть незрозуміло. Наприклад, там вирішили не вводити санкції проти німецьких компаній, які беруть участь в «Північному потоці 2» (на відміну від позиції Дональда Трампа).

Тобто, якщо Володимир Зеленський міцно розраховує на допомогу заокеанського дядька, то далеко не факт, що допомога надійде вчасно. Тому що суть англосаксонської політики – завжди працювати на свої і тільки свої інтереси.

Я зараз не про загрозу ескалації на фронті, яка помітно зросла. Ні, біда в тому, що нас зараз можна розчавити чисто економічно. Росія може почати підтискати нас по енергоносіях, а у нас до того ж складності з МВФ. Наш уряд здатний шукати гроші тільки в кишенях громадян, тобто, в черговий раз підвищувати ціни на все. І вже недалека та комунальна соломинка, яка переламає спину надірвав платника податків. І може наступити хаос, в якому втратимо Україну.

Зараз Зеленському треба терміново вирішувати питання саме з економікою, щоб повернути опору в країні. Формувати нове керівництво Кабміну, яке зможе витягувати фінанси з тіні, причому, почавши з олігархату. Зрозуміло, олігархічні ставленики на кшталт Дениса Шмигаль або Юрія Вітренка на це не здатні.

Так, проти сильного прем’єр-міністра в оточенні ВАЗа виступатимуть багато – ті, хто вже увійшов у змову з олігархами. Але вони-то в разі чого порозбігалися по-щурячому, а відповідати за все персонально Володимиру Зеленському. І йому є над чим подумати. Тільки недовго, тому що караул втомився.

ЗЕЛЕНСКИЙ НАЧАЛ РИСКОВАННУЮ ИГРУ
Смотрите, какой расклад нарисовался.
Президент Зеленский уже дважды сделал шаги,…

Опубликовано Александром Кочетковым Пятница, 19 февраля 2021 г.

Додамо що свою підтримку рішення президента висловив і Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він назвав це нічим іншим, як “історичною справедливістю, яка затрималася в часі”. Про це міністр написав у своєму Telegram-каналі.

“Особисто для мене це рішення – історична справедливість. На жаль, воно затрималося в часі… Вважаю рішення про введення санкцій політично виправданим. І нагадаю, проти Медведчука запроваджені санкції у США. Тепер нарешті і в Україні. Фактично, це рішення РНБО – початок нової ери, коли ворога нарешті називають на ім’я”, – заявив Ткаченко.

Міністр зазначив, що в Україні Медведчук транслював дезінформацію і фейки Кремля, зокрема, через телеканали, що потрапили раніше під санкції: “112 Україна”, NewsOne і ZIK. Окрім того, він заперечує агресію Росії проти України.

“Він заперечує російську агресію, зустрічається зі своїм кумом в окупованому Криму, піарить себе як посередника в справах обміну полоненими та позиціонує себе “голубом миру”. “Голубом”, який готовий поставити на коліна Україну перед своїм кумом”, – написав Ткаченко.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.