Багато хто сподівається, що тригером для падіння режиму Путіна стане Крим. Чи так це – розповів радник голови ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю програмі “Аргумент”. 

“Херсонський сценарій у будь-який момент, в будь-якому місці може спрацювати. У тому числі й у Криму… Крим – це одна з територій, які важко обороняються. І перерізання Кримського моста відразу обнулить можливості стратегічної оборони півострова. Це найбільш вразливе місце… Росіяни дійсно це вже усвідомлюють, і починається процес евакуації”, – зазначив він. 

Подоляк вважає, що пусковим механізмом для “жестів доброї волі” може стати істотна поразка на тому чи іншому напрямку, вона різко прискорить “жести доброї волі”.  

І власне – окупанти вже їх частково реалізують. Так окупаційна адміністрація РФ майже у повному складі залишила Скадовськ. 

  “У ніч із 6 на 7 травня окупанти завантажили в автомобільний транспорт документацію, оргтехніку та інше майно державних установ, а вже до ранку 7 травня разом із сім’ями місто залишила значну частину російської окупаційної адміністрації”, – йдеться в повідомленні Генштабу. 

Повідомляється, що подібна ситуація спостерігається у таких населених пунктах Херсонщини, як Михайлівка, Петрівка, Шевченка, Широке, Ульянівка та Червоне. 

Також радник очільника Офісу президента наголосив, що у Росії не так багато ресурсів, щоб протистояти в такій інтенсивній війні Україні, яка отримує додаткові ресурси від партнерів.  

“Зараз вони у шоці, і з цього афективного стану вони вже не вийдуть до кінця війни, це очевидно. І тут очікувати раціональних рішень не можна, але можна очікувати від них панічно-афективних рішень, як було в тому ж Херсоні”, – додав Подоляк. 

Також він зазначив, що з Кримом може бути абсолютно парадоксальна ситуація, коли досить швидко можна буде його звільнити. І це, вважає він, може спричинити обвалення залишків нинішньої російської державності.  

Радник голови ОП переконаний, що на цьому історичному етапі розвитку Росії громадянська війна неминуча. “І чим швидше вони підуть з Криму добровільно, тим більше шансів, що громадянська війна матиме менш жахливі форми”, – підсумував він. 

Водночас Генштаб у оновленому зведенні повідомляє, що Російська федерація продовжує вести загарбницьку війну. Не зважаючи на значні втрати, не відмовляється від планів щодо окупації нашої території. Завдає ударів, здійснює обстріли як по військових, так і по цивільних об’єктах. 

Протягом цієї доби противник завдав 11 ракетних, 59 авіаційних ударів та здійснив 76 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Постраждали мирні мешканці, зруйновано та пошкоджено приватні житлові будинки та інша цивільна інфраструктура. 

Ймовірність завдання ракетних та авіаційних ударів по всій території України залишається високою. 

Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках – ворог здійснив близько 30 атак. Ведуться важкі бої за міста Бахмут та Мар’їнка.  

У місті Скадовськ відзначено згортання діяльності районної та міської адміністрацій. Так, в ніч з 6 на 7 травня, окупанти завантажили в автомобільний транспорт документацію, оргтехніку та інше майно державних установ, а вже на ранок 7 травня, разом із сім’ями, місто залишила значна частина російської окупаційної адміністрації. На даний час подібна ситуація спостерігається у таких населених пунктах області, як Михайлівка, Петрівка, Шевченка, Широке, Улянівка та Красне. 

Враховуючи багатокілометрові затори, які останнім часом утворились на в’їзді до Криму та в районі Керченського мосту, вивезення документації та награбованого майна з державних установ тимчасово захопленої Херсонської області загарбники планують здійснити морським шляхом, за допомогою суховантажного судна, через порт міста Бердянськ.  

Авіація Сил оборони за добу завдала 11 ударів по районах зосередження особового складу та військової техніки противника.  

Крім того, протягом цієї доби, нашими захисниками було знищено розвідувальний БпЛА типу “Zala”. 

Підрозділи ракетних військ і артилерії уразили 3 райони зосередження живої сили, 2 склади боєприпасів та ще 3 важливі цілі противника.