Сьогодні, 26 листопада 0 12:00 год розпочався великий пресмарафон, під час якого журналісти мають змогу задати низку питань Президенту України Володимиру Зеленському.

У зв’язку зі складною епідемілогічною ситуацією, участь у марафоні візьмуть 30 журналістів.

«Журналісти входитимуть групами по 5 осіб. Усього п’ять груп. По 30 хвилин на кожну групу» – повідомив журналіст Олексій Мацука.

Сергій Никиффоров, прессекретар Президента зазначив:

«Ми порахували, який формат був би: з одного боку, щоб було якнайбільше авторитетних журналістів. А з іншого – щоб була комфортна та якісна розмова з акцентом саме на якість, а не кількість. Зеленський любить експериментувати із форматами».

Перед початком пресмарафону кортеж Володимира Зеленського зустріли журналісти, які вимагали пояснень про те, чому їх не впустили на захід. На що пан Володимир вибачився перед журналістами.

Перше ж питання з початку пресмарафону стосувалося обіцянок, які вдалося виконати, а які ні. Президент відповів, щоскладні обіцянки виконуються, а легкі будуть виконані найближчим часом”.

Своїм найбільшим досягненням він виділив розвиток інфраструктури.

Звучали також питання від журналістів про Укрзалізницю. Цитуємо відповідь Володимира Зеленського:

“…Вона почала приносити прибуток.  Ми розуміємо, що деякі чиновники колишні, не тільки олігархи, вони були скрізь, вони скрізь мали не просто руки, а щупальці.  Люди не бачать усіх речей.  І медіа підтримують наратив: Караул – енергетична криза!  Я ставлюсь до великого бізнесу з повагою.  Але важливо, щоб великий бізнес не був олігархатом і не впливав на медіа та політику”.

Зеленський дав зрозуміти, що на велику війну з Росією чекати не варто.

“Одразу хочу сказати,  засобів  мосової інформації дійсно йде велике залякування, що завтра буде війна. Що ми повинні знати? Ми повністю контролюємо наші кордони і повністю готові до будь-якої ескалації. Ми щоденнно маємо реальні розвіддані , щодненно ми отримуємо дані не тільки від нашої розвідки, хоча вони головніші, а також від розвідок інших країн партнерів,які нас підтриують.  І вони дійсно нас підтримують. Є й військова допомога, є й інформаційна допомога , технічна допомога  і фінансова допомога, але перш за все ми повинні розраховувати  на себе, на нашу армію.

Армія  у нас потужна, облаштована новою технікою. Не так швидко, але тим не менш збільшуємо заробітну плату, бо повинні збільшувати мотивацію для наших військових. Ящо ви знаєте, коли вони знаходяться в окопах там, вибачте, що я кажу про фінанси, але це дуже важливо, коли вони знаходяться в окопах там одна сума, коли йде ротація там в три рази менші гроші. Ми зараз прийняли рішення збільшувати.”, – сказав президент.

Також Зеленський на прес-марафоні заявив, що отримав інформацію про те, що 1-2 грудня в країні хочуть провести держпереворот із залученням до нього Ріната Ахметова. Цитата у відповідь на уточнюючі питання:

“Ми отримуємо інформацію від різних розвідок. Існують виклики всередині нашої країни, яку фіксують розвідки інших країн. Отримали, що 1-2 грудня у нашій країні буде державний переворот.

У нас не лише агентурна інформація, а й звукова інформація представників України та представників Росії, де обговорюють участь Ріната Ахметова у держперевороті в Україні. Що буде залучено мільярд доларів. Це є підставою бізнесмена Ріната Ахметова. Його втягують у війну проти держави України. Не можна воювати проти свого народу та президента, якого обрали народ України

Я запрошую Ахметова прийти на Банкову послухати інформацію чи відповідні органи. Я не Янукович і тікати нікуди не буду. І я не Порошенко і на крові на бульдозер вилазити не буду”.

На уточнення Савіка Шустера Зеленський пояснив:

“Люди з України та Росії обговорюють те, що готове суспільство і треба донести інформацію, що Рінат Ахметов готовий долучитися до державного перевороту, зміни чинного президента. Це зроблено для того, щоб втягнути Ахметова у війну – в інформаційну війну він уже втягнутий – у розгойдування ситуації в Україні. У це його втягує своє оточення”.

До того ж Зеленський дорікнув Шустеру за те, що у своїй програмі у форматі монологу розповідає хто ми, що ми і що відбувається в Україні:

«Савіку, у нас з вами різне ставлення з погляду розуму, інтелекту та грошей. Мій батько – професор, він не багата людина. Я розумію, що ви багатий журналіст, але є журналісти, які не так фінансово забезпечені, як ви і які не є резидентами інших країн, як ви. Я дуже поважаю їхню відкритість, вони теж розумні, не дурніші за вас», – заявив Зеленський.

Також Володимир Зеленський висловився про Василя Бурбу, колишнього начальника Головного управління розвідки Міноборони. Президент наголосив, що коли прийшов до влади, то хотів його звільнити.

Телеграм-канал Таємниці депутата підтвердив, що Зеленський відкрито заявив, що Бурба брав участь у розгоні Майдану. Зрештою відкрито про це говорить президент. Є відповідні документи.