Політолог Микола Давидюк у коментарі НВ висловив думку, що прагнення голови партії Європейськіх солідарність Петра Порошенка стати головним опозиціонером України, вигідне президенту Володимиру Зеленському.

Голова Євросолідарності посів сьоме місце у Топ-100 впливових українців, зумівши стати обличчям не лише партії, а й багатьох українців, які не згодні з політичними пріоритетами нинішньої влади.

«Порошенко намагається застовпити за собою опозицію і стати головним опозиціонером, — вважає політолог Давидюк. — Це насправді дуже вигідно самому Зеленському. Адже якби зараз прийшов хтось новий, молодий, драйвовий, це була б для нього велика загроза».

Порошенко став другим за популярністю політиком країни — за нього готові проголосувати 18,6% опитаних соціологами Центру Разумкова. Кращий показник лише у Зеленського.

Однак у п’ятого президента України високий антирейтинг — за даними березневого опитування Центру Разумкова, екс-президенту частково або повністю не довіряють 73% респондентів.

Відмітимо, В останні місяці журналісти Bihus.Info опублікували три частини розслідування про записи розмов Віктора Медведчука: вони стосувалися поставок вугілля від бойовиків «Л/ДНР», повернення контролю над українською частиною нафтопродуктопроводу Самара — Західний напрямок і його нібито частих переговорів з Петром Порошенком.

У прес-службі партії Європейська солідарність спростували достовірність «плівок». Там вважають, що розслідування Bihus.Info — замовні, а їхній бенефіціар — Офіс президента, який «намагається нав’язати суспільству думку про нібито зв’язок Медведчука з Порошенком». У ЄС наголосили, що Порошенко не обговорював з Медведчуком ніяких тем, крім звільнення заручників.

В останньому інтерв’ю 1+1 Зеленський заявив, що екс-президент країни Петро Порошенко і нардеп від ОПЗЖ Віктор Медведчук не були зацікавлені у вирішенні конфлікту на Донбасі, посилаючись на записи, опубліковані Bihus.Info. У відповідь Євросолідарність звинуватила Зеленського у брехні.