Українські бійці завдали низку дуже влучних ударів по російських військах по всьому фронту.

Після ударів української артилерії російські війська відійшли з півночі Харківської області, заявив радник голови ОП Олексій Арестович в ефірі Фейгін Live.

За словами Арестовича, українські бійці завдали ряд дуже влучних ударів по російських військах по всьому фронту. Так, вночі вони потужно вдарили по окупантам по коридору від Ізюма до Попасної.

У результаті роботи артилерії ЗСУ, вдалося збити наступальний потенціал рашистів.

“ЗСУ збили наступальний потенціал військам РФ. Мало того, що вони не наступають, то вони ще й відійшли подалі від Харкова. Фактично війська окупантів стоять на місці і сильно не просуваються. Або вони накопичують сили і хочуть наступити, або вони побоюються і бережуть склад , тому що він може не поповнитися”, – сказав Арестович.

Варто також зазначити, що війна може закінчитися або поразкою, або перемогою, все інше означатиме просто заморожений конфлікт.

Раніше Український військовий експерт Олег Жданов оцінив прогноз глави Міноборони України Олексія Резнікова, який казав, що війна в Україні може завершитися до кінця року.

За словами Жданова, ЗСУ можуть втілити такі плани у реальність.

“Ми вже переконалися на своєму досвіді, що війна може бути закінчена двома способами – або поразкою, або перемогою, третього не дано. Все інше – це просто відкладена війна. Міністр оборони знає масштаби поставок (озброєння Україні – ред.) по ленд-лізу, він же ознайомлений з планом військових поставок, тому він і розраховує на те, що у всякому разі гарячу фазу війни ми можемо закінчити до кінця року. Тобто вийти на державний кордон”, – зазначив військовий експерт.

При цьому є декілька варіантів, як події можуть розгортатися далі, коли українські війська вийдуть на кордон, розповів Жданов. Один з варіантів – може бути перманентний конфлікт, коли війська РФ обстрілюватимуть Україну зі своєї території через кордон (так, як це зараз відбувається на Півночі і Північному Сході України).

Другий варіант – можлива зміна політичного курсу Росії.

“Тоді у нас є шанс підписати з ними якусь угоду про співіснування двох держав на найближчі кілька десятиліть”, – каже Жданов.

Грантова допомога, яка нам надходить, з коліс йде в бій – гаубиці і французькі Цезарі вже працюють на фронті, зазначив Олег Жданов.

Програма постачань зброї Україні з США в рамках ленд-лізу запрацює вже незабаром. За тиждень-другий Київ почне отримувати необхідні військам партії зброї. Грантова військова допомога згідно з домовленостями на конференції у Рамштайні або “антипутінської коаліції”, вже надходить – гаубиці і французькі Цезарі можна побачити на фронті. Як тільки зброї буде достатньо, можна буде говорити про формування нових угруповань ЗСУ. Про це заявив Олег Жданов.

У ефірі Україна 24 він розповів про те, що зброя від Заходу, яка може забезпечити перевагу ЗСУ над військами РФ, почне надходити вже незабаром.

“За деякими даними, перші судна вже відшвартовуються в портах Польщі та інших європейських країн. Отже, тиждень-два – і вони вже будуть доставлені в Україну”, – сказав експерт.

За його словами, Київ отримує озброєння і в контексті інших домовленостей, таких як конференція у Рамштайні або “антипутінська коаліція.

“Там просто кількість невелика, тому для нас вона важлива, але завжди нам би хотілося, щоб там було набагато більше. Та грантова допомога, яка сьогодні надходить, йде в принципі “з коліс в бій”. Ми вже бачимо гаубиці на фронті, і французькі “Цезарі” одразу ж пішли на фронт”, – пояснив Жданов.

Також Олег Жданов підкреслив, що як тільки допомога в рамках ленд-лізу буде в Україні, з’явиться можливість говорити про початок формування нового угруповання українських військ.

Раніше Жданов оцінив небезпеку від авіації РФ. Він зазначив, що російські окупанти останнім часом значно посилили використання авіації у війні проти України. Вони виконують не менше 160 літако-вильотів на добу.

Також раніше Жданов зазначав, що армія України має шанс вийти на кордон з Росією. Існує ймовірність завершення активної фази війни, проте менш інтенсивні дії можуть йти надалі вздовж кордону. Наприкінці осені планується з’їзд партії Єдина Росія. Якщо будуть ухвалені рішення, пов’язані з відходом президента Володимира Путіна, вирішальну роль у запуску нових перемовин Києва та Москви можуть відіграти США.