Президент РФ Володимир Путін зайняв очікувальну позицію стосовно збройного конфлікту на сході України. На думку очільника МЗС України Дмитра Кулеби, він чекає зміни лідерів у Франції, Україні, Німеччині та США.

Таку думку написав мініст закордонних справ Дмитро Кулеба у колонці для видання Le Figaro. Зокрема він наголосив, що йти на компроміс глава Кремля не готовий.

“Він (Путін – ред.) просто вичікує, щоб знайти слабке місце і вирішити конфлікт мовою ультиматумів, а не компромісів. У той же час, попередні сім років показали: ця стратегія безуспішна”, – зазначив Кулеба.

Чиновник нагалосив, що після відставки з посали канцдера Німечини ангели Меркель, Путін залигиття єдини із співзасновників нормандського формату. По суті, така ситуація зажене у глухий кут Україну та країни Заходу. Однак, буде також невигідною і для самої Росії.

“Зараз вдалий час спробувати дати новий поштовх мирному процесу. Як і в 2019 році, Франція може знову взяти на себе провідну роль для перезавантаження нормандського формату”, – додав міністр.

Разом із тим, Дмитро Кулеба закликає президента Франції Еммануеля Макрона, аби той переконав главу Росії Володимира Путіна сісти за стіл перемовин щодо Донбасу. На думку міністра закордонних справ, зараз для цього слушний час.

“Волі української сторони не бракує, достатньо її і у наших французьких та німецьких партнерів як посередників у мирному врегулюванні. Але з російської сторони є явне небажання діяти”, – зауважив міністр.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.