Фінансові організації, й зокрема банки Люксембургу заморозили активи росіян майже на 4,3 мільярда євро через повномасштабне вторгнення росії в Україну. Відомо, що під дією санкцій заморожено депозити та цінні папери понад 90 фізичних осіб і 1100 компаній. Про це повідомило Міністерство фінансів країни.

Країни Заходу продовжують запроваджувати санкції у відповідь на військову агресію росії проти України. Міністерство фінансів росії у березні заявило, що заморозило близько 300 мільярдів доларів золотовалютних резервів Центробанку. Крім цього, Євросоюз заморозив активи Центрального банку рф на суму близько 23 мільярдів євро.

Нещодавно Міністерство фінансів США заборонило громадянам країни купувати боргові зобов’язання та частки компаній, що належать російським юридичним особам. Про це йдеться в повідомленні на сайті відомтсва.

Водночас, громадяни США мають право продовжувати володіти такими цінними паперами, продавати їх іноземцям та сприяти у таких угодах. Також, за ними залишається право купувати акції американських пайових фондів, якщо частка російських акцій і облігацій, що містяться в них, не переважає над іншими складовими.

Згідно з нашою метою позбавити Росію фінансових ресурсів, необхідних їй для продовження жорстокої війни проти України, Міністерство фінансів ясно дало зрозуміти, що особам США заборонено робити нові інвестиції в успіх Росії, у тому числі через покупки на вторинному ринку, – цитує Reuters представника Міністерства фінансів США.

Нагадаємо, що раніше про блокування російських активів через російську агресію в Україні повідомляли Німеччина, Італія, Нідерланди, Франція. Таким чином, влада країн заблокувала 96, 900, 516 та 22 мільярди євро відповідно.