Делегація Сил оборони Естонської Республіки на чолі з Командувачем Сил оборони Естонської Республіки генерал-лейтенантом Мартіном Геремом з офіційним візитом відвідала Україну.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Головнокомандувач ЗС України  генерал Валерій Залужний зазначив, що приїзд Мартіна Герема в Україну у цей складний для нашої держави час є свідченням системної підтримки і солідарності у війні проти російської федерації.

«Я ціную залученість і допомогу Естонії, дієву підтримку військових, високий рівень нашого військового співробітництва, а також гостинність, з якою естонці прийняли біженців з України», – підкреслив Валерій Залужний.

Сторони обговорили ймовірні дії противника у подальшому, безпекову ситуацію на українсько-білоруському кордоні, тенденції розвитку воєнно-стратегічної обстановки в Східній Європі та Чорноморсько-Азовському регіоні.

Також делегація Сил оборони Естонської Республіки ознайомилася з безпековою ситуацією в Україні, складом, чисельністю угруповань зс рф як на тимчасово окупованих територіях України, так і на території рф вздовж державного кордону України та території суміжних держав, напрямків зосередження противника, його втрат в особовому складі та техніці, фактах порушення противником правил ведення війни та злочинів проти людяності.

Делегація відвідала місця скоєння воєнних злочинів російськими окупантами, зокрема міста-герої Гостомель, Бородянку й територію запеклих боїв біля селища Мощун.

Також, спільно з офіцерами оперативного командування «Північ» військові країни-партнера побували у місцях скоєння військових злочинів рф на Чернігівщині та ознайомилися з безпековою ситуацією в регіоні.

«Приклад боротьби України у війні з росією – це неоціненний досвід для країн НАТО. Естонія– одна з держав, яка повсякчас підтримувала Україну та її військо, зокрема допомагала з професійною підготовкою особового складу», –  наголосив генерал-лейтенант Мартін Герем.

У Генштабі ЗСУ висловили Естонії вдячність за підтримку і допомогу.

Своєю чергою, інші політики світу також продовжують надавати Україні свою неоціненну підтримку.

«Росія не повинна виграти цю війну», – заявила, перебуваючи у США, міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен.

Під час виступу в дослідницькому центрі “Атлантична рада” пані Оллонґрен наголосила на необхідності збільшити військову допомогу Україні. Вона висловила впевненість, що за такої умови здолати агресора реально.

«Маємо допомогти Україні перемогти у цій війні. Замало захоплюватися тим, який запеклий опір вони чинять. Ми повинні їм допомогти, бо з нашою допомогою Україна спроможна вистояти», – сказала урядовиця.

Як вона зауважила, створена Сполученими Штатами контактна група для оборони України сприятиме нарощуванню військової допомоги та служитиме запорукою, що ця допомога залишатиметься пріоритетом порядку денного політиків.

«Тепер маємо контактну групу для оборони України. Це важлива ініціатива США. Бо коли почалося російське вторгнення, кожна країна НАТО робила, що могла, але не було координації», – відзначила Оллонґрен.

Коментуючи зустріч у Вашингтоні зі своїм американським колегою, главою Пентагону США Ллойдом Остіном, міністерка оборони сказала, що топ-темою розмови була Україна.

Ішлося, зокрема, про те, як Нідерланди можуть надати більше озброєнь для України. Оллонґрен не розкрила деталі, але запевнила, що додаткові кроки зроблено.

«Мова йде про те, що ми можемо надати Україні зараз і що вона зараз потребує. Це також стосується навчань», – сказала міністерка, відповідаючи на запитання експертів Атлантичної ради. Як вона нагадала, Нідерланди вже мають досвід організації навчань для українських військових щодо поводження з далекобійною артилерією.

Про візит до Вашингтона колеги з Нідерландів написав у своєму Твіттері міністр оборони США Ллойд Остін. Як він зазначив, на зустрічі у Пентагоні «обговорили предмет нашої спільної уваги – підтримку України, зміцнення єдності НАТО та посилення нашого партнерства в Індо-Тихоокеанському регіоні».

Від початку повномасштабного вторгнення Росії Нідерланди надали Україні військову допомогу загальною сумою понад 170 мільйонів євро. Про це міністр оборони Кайса Оллонґрен написала днями у листі до парламенту. Серед переданих озброєнь, зокрема, гаубиці Panzerhaubitze 2000.