Недавно стало відомо, що Верховна Рада України прийняла новий важливий законопроєкт. Зокрема, він стосується перевірки майна суб’єктів декларування.

Про це йшла мова в звіті Єврокомісії щодо виконання Україною умов для початку переговорів про вступ до ЄС. Зазначимо, що це обмежить корупційні ризики та наблизить нашу державу до Європи.

Законопроєкт дозволить НАЗК перевірити майно, придбане за час до державної служби. Верховна Рада ухвалила документ у цілому, 308 депутатів підтримали його.

Відтепер Національне агентство з питань запобігання корупції отримає змогу перевірити те майно, яке декларанти придбали ще до того, як вступили на державну службу.

Наразі у картці законопроєкту зазначено, що його взяли за основу.

«Європейська Комісія у Звіті звернула увагу на необхідність скасування обмежень повноважень НАЗК стосовно продовження перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та щодо перевірки майна, набутого декларантами до призначення на посаду державної служби, без шкоди для правил, що застосовуються до національної безпеки під час воєнного стану», – написав Ярослав Железняк.

Водночас, нардеп наголосив, що ухвалення документу – одна з важливих умов для подальшої євроінтеграції.

Таким чином, НАЗК не буде обмежено в своїх можливостях щодо перевірки майна.

Нагадаємо, раніше у НАЗК пообіцяли відкрити реєстр декларацій – цього вимагало суспільство, але депутати не поспішали.

Надання доступу до декларацій має відбутися вже у грудні, проте із певними заходами безпеки. Поки що буде відкритий цілодобовий доступ до реєстру, а повний публічний доступ відкриють тільки після завершення воєнного стану.