НАБУ затримало в аеропорту директора корпорації “Богдан”, екс-заступника секретаря РНБО Олега Гладковського не по справі про розкрадання в оборонці.

Про це журналістам “Страни” заявив його син Ігор Гладковський.

За його словами, мова йде про картину “Обличчя війни”, яку придбав Гладковський-старший. Це портрет Володимира Путіна, виконаний з гільз. У декларації колишнього чиновника він відсутній.

За словами Ігоря Гладковського, цю картину його батько купив для демонстрації американським партнерам в якості доказу агресії Росії.

“Обличчя війни” – творіння художниці Дарини Марченко та її партнера Даніеля Гріна, у якого був конфлікт з Гладковським з приводу іншого твору мистецтва.

Журналісти детально описувала цю історію ще влітку: художник Даніель Грін розповів, що заступник секретаря замовив скульптуру за 35 тисяч доларів, Однак так за неї і не заплатив.Подібна заява сина затриманого чиновника викликала хвилю насмішок, та негативних коментарів у мережі.

Люди добре пам’ятають скандал, коли журналістам вдалося з’ясувати, що постачання контрабандних російських деталей за завищеними цінами організував 22-річний син Гладковського Ігор. Його батько нібито щонайменше один раз отримував “відкат”у 30 тисяч доларів з цієї схеми, а усі слідчі органи, включно з НАБУ, “зливали” справи по Гладковському за хабарі.

У той же час з’явилася інформація про те, що Олег Гладковський оголосив голодування після затримання.

Гладковський називає незаконним своє затримання та на знак протесту “проти свавілля правоохоронних органів оголошує голодування”. За його словами, жодних обмежень на виїзд за кордон ніколи не було. Повісток із викликами на допит чи проведення слідчих дій не надсилалось. Він стверджує, що весь час співпрацював із детективами НАБУ надаючи свідчення та необхідні пояснення.