Служба безпеки України викрила в Одесі зрадника, який мав намір балотуватися до Верховної Ради України з метою шпигування за ФСБ.

Про це повідомили в СБУ.

Зазначається, що затриманий фігурант активно займався «розкруткою» власного образу як потенційного кандидата в народні депутати України.

Задля цього зрадник вступив до місцевої громадської організації, яка займається питаннями екології, а також розмістив свою політичну рекламу на декількох пасажирських автобусах, що курсують містом.

«За матеріалами слідства, гроші на обидва «проєкти» були виділені російською спецслужбою. Окремо він також запросив для себе винагороду у 5,5 тис. американських доларів щомісяця», — йдеться в повідомленні.

Крім, агент РФ намагався виявити локації ППО та засобів берегової оборони міста, у тому числі протикорабельних комплексів ЗСУ.

При затриманні виявилося, що це місцевий мешканець, якого російська спецслужба дистанційно звербувала в жовтні цього року. Тоді ж отримав оперативний псевдонім «Мазепа». Для фото та відеофіксації «необхідних» об’єктів він придбав на чорному ринку спеціальний пристрій для прихованого зняття.

«Передавання отриманих відомостей він здійснював через популярний месенджер, а щоб максимально замаскувати «сеанси» зв’язку використовував різні телефонні номери та акаунти», — йдеться в повідомленні СБУ.

Згодом ворожий агент написав заяву на вступ до кремлівської партії «Єдина росія» і у разі захоплення регіону сподівався увійти до керівної ланки окупаційної адміністрації рф.

Наразі зловмисник перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення.