Третя штурмова хвиля Авдіївки почалася: чорноземи Донбасу поглинають техніку РФ, немов рідкий бетон, проте вона визначила для себе нову тактику – роботу на “живця”, в якій ключова роль відведена артилерії.
Про це заявив військовий експерт Роман Світан.
“Третя, вона почалася, вже тиждень як мінімум йде. Це вже зрозуміло, питання в залученні техніки”, – зазначив він.
За його словами, у Росії почалася проблеми з підтягуванням резервів через сезон дощів. “Це Донбас, там більше півметра чорнозему в мокрому стані – це практично рідкий бетон, який не пропустить техніку ні в якому вигляді”, – уточнив експерт.
У зв’язку з цим солдати російської армії обрали для себе нову тактику так званих “живих штурмів”. Коли техніка з великої дальності, або з доріг з твердим покриттям прикриває піхоту. Однак частіше, замість машин на колесах, в бій йде артилерія.
“А в основному це не гусенична техніка, а артилерія. Вона прикриває піхоту, яка виконує певні наступальні дії”, – зазначив експерт.
Світан уточнив, що зазвичай загони такої артилерії мізерні за кількістю: один взвод налічує приблизно 30 осіб – рідкість, коли окупантів буває більше. Однак таких хвиль дуже багато. Буває за день кілька десятків йдуть напливами: по десять, по двадцять, по тридцять росіян.
“Гинуть, однозначно, відходять. Але наступні хвилі не зупиняються, є певний графік руху. Приблизно такий як Росія вже використовувала в районі Бахмута. Тоді вона також закидувала наші позиції живою силою”, – уточнив він.
За словами Світана, зазвичай РФ виводить такі “хвилі” в атаку, щоб визначити позиції бойових точок ЗСУ. “Це називається робота “на живця”, я б так сказав”, – охарактеризував тактику РФ експерт.
Крім того, військовий оглядач BILD Юліан Репке висловив свою думку на рахунок того, що днями російським військам вперше вдалося проникнути на танку до промислової зони українського міста Авдіївка. Саме на танки-камікадзе покладається президент РФ Володимир Путін.
Зазначається. що українські військові атакували танк за допомогою безпілотника.
“Після удару танк спалахнув, проте екіпаж спершу не покинув його, спробувавши зрозуміти, звідки прилетів безпілотник. Незабаром російським військовим довелося вибратися з танка, після чого машина, що горіла, вибухнула”, – мовиться в повідомленні.
З огляду на те, що російським військам не вдається взяти Авдіївку, вони роблять ставку на нову тактику і відправляють на позиції ЗСУ танки-камікадзе. Згідно з цією ідеєю, машина з двома тоннами вибухівки має під’їхати до українських позицій та вибухнути.
Поки що така тактика не працює, тому що українська армія створила великі мінні поля. Дистанційно керовані російські бронетранспортери, начинені вибухівкою, підриваються на мінах.
Зазначимо, що зачепили й ситуацію на цьому напрямку.
Експерти кажуть, що захоплення Авдіївського коксохімічного комбінату поставить окупантів у скрутне становище, оскільки територія цього підприємства є величезною “бомбою”.
Таку думку висловив військовий експерт Павло Нарожний.
Він зауважив, що росіяни здійснюють такий собі “книжковий наступ”, коли обрізають фланги нашого угруповання. Атаки в лоб, за його словами, є маневрами для відволікання, а насправді вони зосереджують зусилля на флангах, особливо на північному напрямку, де розташований Авдіївський коксохімічний комбінат.
“У них є один величезний мінус. По-перше, вони наступають на відкритій ділянці. На цій ділянці вони є мішенню для артилерії, для дистанційного мінування, для мінометів і всього іншого”, – зазначив експерт.
Окрім того, вважає Павло Нарожний, на території цього підприємства ворог може опиниться в дуже небезпечній для нього зоні.
“На території величезного виробництва коксохімічного, яке є такою собі “бомбою”. Тобто там виробляється кокс, там стоять коксові батареї спеціальні… Якщо вони там закріпляться і якщо якийсь снаряд прилетить – для них це буде наднебезпечно”, – підсумував він.