Збройні сили України активно просуваються на Херсонському напрямку та підійшли на відстань 15-18 км від Херсона. Контрнаступальні дії українських військових на цій ділянці фронту можуть незабаром перетворитися на повномасштабний контрнаступ.

Про це заявив радник глави Офісу президента України Олексій Арестович в ефірі YouTube-каналу ФЕЙГІН LIVE.

“У нас замигали фотографії, на яких вже видно Херсон. Це десь 15-18 км (до обласного центру – ред.)”, – уточнив співрозмовник.

За словами Арестовича, українські війська вже перебувають у районах Посад-Покровського, Благодатного, Солдатського, Киселівки.

“Ці контрнаступальні дії з хвилини на хвилину загрожують перерости в контрнаступ. Це не інсайдерська інформація, просто я бачу, як розвивається ситуація”, – додав радник Єрмака.

Крім того, українські захисники поступово підходять із флангу до угруповання російських військ, розгорнутого в районі Ізюму в Харківській області.

“Наші вже дотопали до Дмитрівки. Дмитрівка – це село на Сіверському Дінці, яке дуже близько до Ізюму”, – повідомив співрозмовник.

Щодо Сєверодонецька, у місті продовжуються вуличні бої, противник активно використовує артилерію для завдання ударів по українських позиціях, зазначив Арестович. Раніше він повідомив, що ЗСУ створили стійкий плацдарм на лівому березі річки Інгулець. Створення цього плацдарму демонструє здатність української армії просуватися в умовах, коли противник має локальну перевагу.

За його словами, довжина цього плацдарму від 50 до 80 км. До цього російській армії не вдалося ліквідувати жодного з маленьких плацдармів українських військ.

“Наші проводять дії, які дозволяють, якщо не злитися цим плацдармам, то налагодити взаємодію між собою та піддавлювати. Найближча точка – це кілометрів 15 від Херсона”, – повідомив співрозмовник.

Арестович зазначив, що створення цього плацдарму демонструє здатність ЗСУ просуватися в умовах, коли противник має локальну перевагу. Крім того, українські війська підрізають супротивника із заходу на Ізюмському напрямку у Харківській області та просуваються у бік Ізюму.