Удар по Керченській переправі – ще один цвях у домовину ледь живої логістики окупантів на Херсонщині. До того ж, без Кримського мосту весь російський південний фронт може швидко і легко розвалитися

Про це заявив аналітик Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков.

“Хочу лише нагадати, що в 1920 році військова сила (Біла армія росії), яка спиралася виключно на Крим як на свою базу для операцій, не могла довго підтримувати бойові дії, враховуючи обмежені ресурси півострова”, – зазначив експерт.

Він також наголосив, що при плануванні військових операцій іноді немає необхідності повністю руйнувати міст – обмеження можливості пересування також може сильно негативно вплинути на боєздатність сторони, яка залежить від мостової логістики.

“Доведено у Другій Карабаській війні”, – додав Бєлєсков, нагадавши події жовтня 2022 року, коли Азербайджан завдав удару ракетою LORA по мосту через річку Акарі, що сполучає Вірменію та Нагірний Карабах.

За довоєнною статистикою, денна пропускна спроможність Кримського мосту складала:

~15 000 транспортних засобів;

~160 пасажирських автобусів;

~860 вантажівок;

~3-4 пасажирські поїзди;

~12 пар вантажних поїздів;

Всього ~36 100 тонн вантажів (~13 млн тонн на рік).

Експерт припускає, що славнозвісний “сухопутний коридор” з ОРДЛО в цьому випадку не допоможе відновити повноцінне постачання південного угрупування окупантів.

“Припиніть говорити про так званий наземний міст, оскільки його немає. Як видно з карти, на тимчасово окупованих територіях материкової частини України немає безперервної двосторонньої залізниці. Можливості перевезення вантажів залізницями на материку обмежені. Перекидання військ рф на посилення Херсонщини у серпні 2022 року здійснювалося через Крим з огляду на обмежену пропускну спроможність залізниці тимчасово окупованих територій України на материку”, – підкреслив представник Національного інституту стратегічних досліджень.

Зазначається: річ у тім, що за інформацією фахівців, майже всі гілки залізниці на півдні України – вразливі до ударів та одноколійні (тобто поїздам потрібно зупинятися, щоб роз’їхатись). Крім того, потяги змушені долати зрошувальні канали (мости через які можна знищити). Але найважливіша проблема для окупантів у тому, що вся ця мережа залежить від 2-3 залізничних вузлів неподалік лінії фронту. Окрім станції Брилівка на Херсонщині, всі вони розташовані в Запорізькій області в трикутнику Токмак – Василівка – Мелітополь.

Наразі з’явилась поки непідтверджена інформація, що після зупинки руху Керченським мостом все залізничне сполучення окупантів на півдні України здійснюється через Токмак Запорізької області.

Варто також нагадати, що подальше просування ЗСУ на Бериславському напрямку робить досяжним для української артилерії і залізничний міст Крим – Херсон через Північно-Кримський канал поблизу Брилівки. Удар по цьому мосту збільшить плече логістики російської залізниці майже на 60 км.

Додамо, про те, що знищення Кримського мосту руйнує чергові логістичні ланцюжки росіян висловилася й речниця оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк.

Вона зазначила, що загарбникам важче буде не лише підвозити резерви, а й вивозити поранених тощо.

У них залишається шлях через Мелітополь, однак з кожним таким руйнуванням відчуття вогневого контролю з боку ЗСУ вони відчуватимуть більше.

Гуменюк також зазначила, що знищення Кримського мосту руйнує суттєві логістичні ланцюги росіян. Вони вимушені залишатись на території, яка теж є тимчасово окупованою – Кримський півострів. Попри те, що він окупований уже кілька років, до росіян поступово приходить розуміння, що він тимчасово окупований.

Це розуміє і місцеве населення, що Крим – це Україна, і вона стає ще ближчою до нього в ті моменти, коли нікуди з нього подітись не можна. Руйнуються логістичні шляхи. Це неможливість евакуюватися, зокрема, – зауважила речниця оперативного командування “Південь”.