Верховна Рада ухвалила закон №6528 “Про внесення зміни до пункту 3 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України».
Документ підтримали 233 народних депутатів, про це зазначає Укрінформ.

Проте законом №6528 пропонується відтермінувати цей процес. У тексті документа зазначається, що до першого дня дев’ятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання документи, передбачені Регламентом ВР, можуть створюватися як у паперовій, так і в електронній формі.

Автори документа аргументують доцільність ухвалення відповідної ініціативи тим, що у парламенті нещодавно було створено Робочу групу з підготовки комплексних законодавчих пропозицій щодо внесення змін до законів у сфері парламентського права, яка опікуватиметься системним удосконаленням положень відповідних актів, зокрема й Регламенту ВР. У зв’язку з цим, на їхню думку, продовження періоду дослідної експлуатації єдиної автоматизованої системи роботи з документами з метою удосконалення її функціоналу має відбуватися відповідно до оновлених парламентських процедур.

У бізнес-середовищі електронні документи вже давно не є інновацією. Особливо темп цифровізації прискорився під час карантину. Без можливості віддалено підписувати документи компанії просто не могли працювати. 

А максимальний ефект від цифровізації Україна отримає тоді, коли і держава, і бізнес зможуть без перешкод обмінюватися електронними документами і між собою, і з фізичними особами.