Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом Азербайджанської Республіки Ільхамом Алієвим. Глави держав позитивно відзначили нещодавню зустріч у Києві та обговорили актуальні питання порядку денного в контексті розвитку конкретних проектів українсько-азербайджанської співпраці, про це повідомляє преслужба Офісу Президента.

Наші команди вже працюють над спільними проектами на виконання домовленостей, досягнутих нами в Києві. Твердо рухаємося вперед, – сказав Володимир Зеленський.

Також у повідомленні зазначено, що Президент України подякував Президенту Азербайджану за висловлену підтримку суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Ільхам Алієв привітав Володимира Зеленського з днем народження.

Нагадаймо, що 14 січня Президент Азербайджанської Республіки придетів жо Києва із роюочим візитом, де вже зустрівся із Володимиром Зеленським. 

Ми підписали спільну декларацію Президентів України та Азербайджану. Нею закріплено готовність надавати обопільну підтримку суверенітету, територіальної цілісності нашої держави у міжнародно визнаних кордонах, спільно протидіяти гібридним загрозам, прагнення забезпечити мир та стабільність у Чорноморсько-Каспійському регіоні та за його межами. Ці та низка інших позицій декларації свідчать про єдність та близькість наших поглядів щодо багатьох питань та викликів як регіонального, так і глобального виміру,  – сказав Зеленський.

Зокрема, у Спільній декларації закріплюються домовленості надавати обопільну підтримку суверенітету й територіальної цілісності двох держав у їхніх міжнародно визнаних кордонах; прагнення інтенсифікувати двосторонню предметну взаємодію в політико-безпековій, торгівельно-економічній, паливно-енергетичній, військово-технічній, інфраструктурній, транспортній, авіабудівній, агропромисловій, культурно-гуманітарній та інших галузях.