На Луганщині випадки колаборантства та співпраці з ворогом серед керівників органів місцевого самоуправління зафіксовано у Рубіжному, Станиці Луганській, Марковці та Міловому. Про це стало відомо із включення під час всеукраїнського телемарафону за участю голови Луганської ОВА Сергія Гайдая.

Слава Богу, такі випадки поодинокі, не часті. Є в нас приклади, на жаль, у Станиці Луганській, Марковці і в Міловому. Решта керівників територій або виїхали, або залишилися на місці, але не співпрацюють з окупантами, а просто займаються гуманітарними питаннями, – сказав Гайдай, відповідаючи на питання телеведучого.

Крім того, журналіст згадав сумний приклад Рубіжного, коли мер втік і записав відео про “українську нацистську організацію”, що явно підпадає під закон про злочини колаборантів.

Зазначимо, що сьогодні держава не може озвучити точну кількість зруйнованих і пошкоджених будівель від російської агресії в Україні. Рахунок йде на тисячі. Лише за попередніми даними від уряду, внаслідок бомбардування міст зруйновано 4,5 тисячі будинків, 400 закладів освіти, 150 медичних установ і 100 заводів.  Ніхто не сумнівається, що після війни відоме гасло “Велике будівництво” заграє новими фарбами.

Загальні бойові втрати РФ з 24.02 по 03.04

особового складу — близько 18000 осіб;
танків — 644 од;
бойових броньованих машин — 1830 од;
артилерійських систем — 325 од;
РСЗВ — 105 од;
засобів ППО — 54 од;
літаків — 143 од;
гелікоптерів — 134 од;
автомобільної техніки — 1249 од;
кораблів/катерів — 7 од;
цистерн із ПММ — 76;
БПЛА оперативно-тактичного рівня — 89;
спеціальної техніки — 24;
пускових установок ОТРК/ТРК — 4.