Юрія Бойка та ще 4 нардепів викликали у СБУ. Усіх політиків допитуватимуть у справі про так звані Харківські угоди.

Пресслужба СБУ у коментарі 24 каналу повідомила, що чинних нардепів викликали на допит через Апарат Верховної Ради. Деталі справи наразі не розкривають.

Допити триватимуть з 19 до 21 липня.

Кого викликали на допит :

  • Юрія Бойка – нардеп від “Опозиційної платформи – За життя”;
  • Віталія Борта – народного обранця від ОПЗЖ;
  • Сергія Ларіна – нардепа від ОПЗЖ;
  • Ігоря Палицю – народного обранця від політсили “За майбутнє”;
  • Дмитра Шпенова – позафракційного нардепа.

Нагадаємо, Служба безпеки України у березні розпочала досудове розслідування через підготовку, підписання та ратифікацію “Харківських угод”.

Рада національної безпеки й оборони України раніше доручила Службі безпеки України з’ясувати обставини ратифікації Харківських угод у 2010 році та дії понад 230 народних депутатів 6 скликання.

Угода між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України була підписана 21 квітня 2010 року у Харкові главами двох держав.

Відповідно до угоди термін перебування Чорноморського флоту Російської Федерації у Севастополі було продовжено з 2017 до 2042 року з автоматичним продовженням на 5 років, якщо будь-яка сторона не висловить заперечення та встановлена орендна плата. Оплата за перебування флоту складається зі щорічних платежів у 100 мільйонів доларів США на рік.