Воєнна розвідка України зафіксувала, що білорусам вимикають інтернет, щоб приховати пересування російської військової техніки територією Білорусі.

Про це Головне управління розвідки Міноборони повідомило у Telegram.

“Для приховування інформації про пересування російських окупаційних військ територією РБ, білорусам вимикають інтернет”, – наголошує ГУР.

Повідомляється, що вперше повне та часткове обмеження доступу абонентів мобільного зв’язку Білорусі до мережі інтернет зафіксували 1 квітня.

Надалі упродовж цілого місяця у доступі до мережі інтернет були обмежені цілі регіони Білорусі ­на півдні та південному сході від Мінська, де найчастіше фіксували пересування військової техніки російських окупантів.
ГУР зазначає, що відключення користувачів від інтернету координують спецслужби.

“Таким чином КГБ Білорусі та ФСБ Росії намагаються обмежити спілкування патріотично налаштованих громадян та запобігти поширенню інформації у соціальних мережах про пересування територією республіки російської військової техніки”, – підсумували у ГУР.

За оцінками воєнної розвідки України, відключення користувачів від інтернету скоординували спеціальні служби. У такий спосіб кгб білорусі та фсб росії намагаються обмежити спілкування патріотично налаштованих громадян та запобігти поширенню інформації у соціальних мережах про пересування територією республіки російської військової техніки.

Додамо, що журналісти і волонтери регулярно фіксують переміщення російської техніки територією Білорусі. Багато разів у Білорусі помічали колони російської військової техніки з позначками “V”, у яких рухались “Точки-У”, БТРи, “Тигри”, “КамАЗи”, “Іскандери” бензовози тощо.

Також з території Білорусі злітали російські військові літаки і запускали ракети на територію України.