Перший віце-спікер Верховної ради Руслан Стефанчук оголосив про виключення з фракції “Слуга народу” народного депутата Олександра Юрченка. Він зачитав відповідне оголошення.

Про це Стефанчук сказав перед закриттям пленарного засідання ВР.

“Відповідно до частини 3 статті 60 регламенту Верховної ради України та згідно з рішенням депутатської фракції політичної партії “Слуга народу” від 14 вересня 2020 року, повідомляю про виключення зі складу фракції… народного депутата України Юрченка Олександра Миколайовича”, – зазначив перший замглави парламенту.

Також, президент Володимир Зеленський заявив, що народний депутат від “Слуги народу” Олександр Юрченку, якого підозрюють у хабарництві, обов’язково сидітиме у в’язниці. Про це очільник країни повідомив на брифінгу у Львівській області.

Пряма мова: “Я радий, що затримали людину, яка в партії “Слуга народу” і який був такий, знаєте, завжди казав, що він чесна і порядна людина. Сьогодні дали підозру генеральний прокурор, він її отримав і обов’язково сяде в тюрму”.

Зеленський також радіє, що хабарника спіймали саме у “Слузі народу”, бо “очищення влади повинні робити, очищення влади повинні починати з себе, і нічого не боятись, і дивитись в очі людям”.

Президент додав, що до влади люди спочатку приходять “чемні і чесні, але міцності їм не вистачає”. Щодо Юрченка Зеленський сказав, що це “приклад людини, міцність якої тривала упродовж одного року”.

Президент запевнив, що “так буде з кожною людиною, яка бере хабарі”, незалежно від партійної приналежності і суми неправомірної вигоди.

На думку Зеленського, якщо “людина взяла хоч якийсь хабар, хоч гривню – вона повинна сидіти”.

Додамо, що народному депутату України Олександру Юрченку офіційно повідомили про підозру, яку раніше підписала генеральний прокурор Ірина Венедіктова. Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.

Статті, за якими звинувачують Юрченка: одержання неправомірної вигоди у великому розмірі, а також підбурювання до надання неправомірної вигоди посадовій особі, скоєне повторно, за попередньою змовою групою осіб (ч. 4 ст. 368, ч.4 ст. 27 ч. 4 ст. 369 КК України).

Зазначається, що, за даними слідства, депутат в завуальованій формі просив через посередника передати йому 13 тисяч доларів за внесення пропозицій до законопроєкту, а також вимагав 200 тисяч доларів на підкуп депутатів, які входять до комітету, що розглядає пропозиції до цього закону.

У серпні правоохоронці зафіксували факт передачі та отримання народним депутатом через посередника першої частини хабаря.